• Головна
  • Маркус Пападопулос: Події 19 січня в Києві - неприпустиму з точки зору європейського права
19:35, 20 січня 2014 р.

Маркус Пападопулос: Події 19 січня в Києві - неприпустиму з точки зору європейського права

Редактор британського політичного журналу "Politics first" Маркус Пападопулос (Marcus Papadopoulos) вважає, що сутички між демонстрантами та правоохоронцями 19 січня на вул. Грушевського в Києві виходять за межі законодавства про мирні протести та є неприпустимими з точки зору Європейського Союзу. В ексклюзивному коментарі каналу БТБ він зазначив, що за цими подіями стоять і окремі налаштовані радикальні групи протестувальників, і опозиційні партії в Україні, але головні ініціатори подій керують ними з-за кордону.

«Те, що сталося - неприпустиме та незаконне насильство з боку демонстрантів. Втручання поліції уникнути було неможливо. Тож я би хотів сказати, що опозиційні партії в Україні можуть стояти за цими насильницькими діями. Діяти таким чином можуть як представники конкретної політичної сили, так і ті, хто не належить до жодної і пристає до жорстких заходів вираження власної позиції, що є неприпустимим», - вважає він.

«Європейський Союз не схвалює та не сприймає жорстокість під час протестів. Є основне правило демократії: ти маєш право протестувати, але мирно», - додав він.

При цьому політолог вислови сумнів у тому, що протистояння зумовлене боротьбою за демократію чи проти диктатури. «Те, що ми бачимо в Україні, не стосується демократії чи протистояння свободи та диктатури. Україна - демократична країна, у якій проходять парламентські та президентські вибори. Не варто забувати про таку річ: у 2010-му році Янукович згідно із демократичними процедурами був обраний Президентом України. І ЄС визнав ці вибори», - вважає він. На його думку, діями опонентів влади в Україні керують ззовні, зокрема із Заходу. «Ми бачимо руку Заходу у тому, щоб піддати Україну своїй зоні впливу - зоні впливу США та Європи, - через її індустріальний, аграрний та геостратегічний потенціал. Я не вірю, щоб ці протести розгорілися всередині України. Я вважаю, ключовим є те, що ними керували з-за кордону. Вони були сплановані та початі європейськими політиками: німецькими, польськими, а також американськими чиновниками. Тож я не настільки покладався б на лідерів опозиції. Вважаю, вони - лише рядові солдати. А кабінети, у яких ухвалюються рішення, знаходяться далеко за межами України - на Заході», - вважає він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...