
Погода
12:00, 11 січня 2014 р.
Підсумки прес-конференції «Причини аномально теплої зими в Україні»
Погода
У прес-центрі Golos.ua відбулася конференція «Причини аномально теплої зими в Україні». В обговорені цього питання брали участь Наталя Діденко – головний синоптик порталу погоди Opogode.ua, Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги та Тетяна Адаменко – начальник відділу агрометеорології Гідрометеорологічного центру.
Відео із прес-конференції – http://ru.golos.ua/show_video/3132
Цьогорічна зима рекордно перевищує кліматичну норму – синоптик Наталя Діденко
Ми є свідками найдовшого періоду перевищення кліматичної норми за всю історію метеорологічних спостережень. Про це під час конференції сказала головний синоптик Opogode.ua Наталя Диденко. «Вже довгий період температура повітря вдень коливається від +4 +10 градусів, а на півдні України стовпчик термометра підіймається до +17 градусів. Такий показник повітря характерний для березня, на 3-9 градусів вище кліматичної норми», – прокоментувала вона. За її словами, аномальний січень в Україні можна пояснити природними причинами: Україна і вся Європа вже довгий час знаходиться під впливом теплої повітряної маси з Атлантики. Також вона додала, що 9 січня в Києві температура повітря сягнула +8С, що всього на один градус менше історичного максимуму 2005 року. Тим часом, синоптик заспокоїла любителів водохресних морозів: вони будуть. За її словами, починаючи з 13 січня, температура повітря в Україні почне поступово знижуватися і до 19 січня, але на Водохреща вночі може досягти -14-15 градусів. При цьому, в Україні очікуються снігопади, і в Карпатах, на радість лижникам, також.
Управління України вкладає гроші у найбільш забруднену галузь промисловості – еколог.
Цьогорічний аномально-теплий січень тісно пов'язаний із глобальними змінами клімату і відповідно кількістю викидів парникового газу в атмосферу. Про це під час прес-конференції в Golos.ua розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передає кореспондент Opogode.ua. «Ми постійно обговорюємо то аномальні зими, то аномальні весни, то тайфуни, які все руйнують. При цьому екологи всього світу не розглядають ці явища окремо, а пов’язують їх із надмірним навантаженням на навколишнє середовище. Вчені зі всього світу вже 20 років говорять про серйозні зміни клімату. І те, що зараз відбувається, – аномальна зима в США, повінь у Великобританії, – все це пов’язано зі змінами клімату. Європейці демонструють стандарти зменшення викиду парникових газів в атмосферу. Позиція управління полягає лише у констатації того, що ми не можемо зробити це. 1 січня 2010 року були списані 24 млрд гривень заборгованості паливно-енергетичного комплексу, значна частина якого є приватним капіталом. До 1 січня 2013 року ця заборгованість списується! Тобто держава вкладає гроші в більш забруднену галузь, замість того щоб скерувати ці гроші у розвиток енергетичних технологій, які зменшили б навантаження на екосистему. Необхідні радикальні зміни в політиці», – вважає еколог. При цьому вона додала, що впродовж 2013 року у світі 92 млрд євро пішли на ліквідацію наслідків катаклізмів і катастроф, під час яких загинуло 6 тисяч людей. На думку спеціаліста, ці засоби краще скерувати на адаптацію кліматичних змін, наприклад, на модернізацію виробництв.
Не можна не припускати екстремально-холодної зими – Гідрометцентр
Україна поступово входить у новий клімат. Про це під час конференції заявила начальник відділу агрометеорології Гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, передає кореспондент Opogode.ua. За її словами, до 1990 року в Україні було зафіксовано лише 3 випадки аномально теплого січня, в той час як після 1990 року – 10 випадків перевищення кліматичної норми в цей період. «Частотність аномалій збільшилася втроє. Тому не варто говорити, що після дивної осені прийшла дивна зима. Швидше за все, ми плавно переходимо у новий клімат, як і передбачають світові експерти. Цьому підтвердження – вимірювання температури повітря. Перехідний клімат, у якому ми зараз живемо, характерний різкими змінами погоди та великими аномаліями. Тому на фоні таких теплих тенденцій ми не можемо виключати аномально холодну зиму через географічне розташування України. Жодна людина зараз не може сказати, що нас не очікуватиме екстремально холодний січень. Клімат нестабільний. І зараз постулат про те, що погода попереднього періоду буде схожа на погоду теперішнього, вже не працює», – розповідає метеоролог. Також вона додала, що в середньому температура повітря в Україні збільшилася на 2,5 градусів у січні, що може позитивно позначитися на сільському господарстві, зокрема, такий режим сприятливий для озимини. До прикладу, якщо раніше через низьку температуру січня ми втрачали до 15-20% врожаю, то зараз – тільки 5-7% врожаю ми втрачаємо через природні наслідки. Окрім того, через дуже вологу осінь, Україна вперше за 20 років увійшла в зиму з оптимально зволоженим ґрунтом.
«У вересні 2013 року, був аномально вологий ґрунт. Через надлишкову кількість опадів і достатньо низьку температуру, яка не давала ґрунтові висохнути, посіви відбулися аномально пізно – у жовтні та листопаді. Через це ми могли б мати колосальні втрати. Проте, теплий листопад і теплий початок січня, врятували ситуацію», – прокоментувала пані Адаменко.
Матеріали надав погодний портал Opogode.ua
Переклад із російської Світлани Марчук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:58, 13 липня
16:58, 13 липня
12:26, 16 вересня
19:58, 17 вересня
2
live comments feed...
Коментарі