• Головна
  • Розробки рівненський вчених використовують на різних континентах
15:36, 12 жовтня 2013 р.

Розробки рівненський вчених використовують на різних континентах

В американському видавництві "Nova Science Publishers" (м. Нью-Йорк) нещодавно побачила світ книга "Multi-Parametric Concrete Compositions Design" ("Багатопараметричне проектування складів бетону"), авторами якої є професори Національного університету водного господарства та природокористування

 Леонід та Олег Дворкіни.

Зважаючи на те, що світова читацька аудиторія на сьогодні переважно англомовна, то для будь-якого науковця, як і для навчального або наукового закладу, який він представляє, дуже важливою є публікація робіт англійською мовою.

Олег Бордюженко,  доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства,  Людмила Ступчук, заступник директора Наукової бібліотеки  Національного університету водного господарства та природокористування

У цьому плані монографія "Multi-Parametric Concrete Compositions Design" ("Багатопараметричне проектування складів бетону") професорів Леоніда та Олега Дворкіних є непересічною подією як для авторів, так і для навчального закладу, який вони представляють. Це один з кроків на шляху міжнародного визнання університету, забезпечення його високого іміджу.

 Зауважимо, що це вже третя книга авторів, опублікована у видавництві "Nova Science Publishers", яке входить до десятки провідних видавництв світу, що спеціалізуються на науковій літературі. Попередні дві – підручник "Construction"Materials" ("Будівельні матеріали") та "Mathematical experiments planning in concrete technology" ("Математичне планування експерименту в технології бетону"), вийшли з друку два роки та рік тому відповідно.

Крім того, у вигляді електронного видання, вже більше року на багатьох інтернет-сайтах представлена монографія професорів Дворкіних "Основи бетонознавства". Видана раніше лише в Україні та Росії, нині вона користується попитом у фахівців й інших країн світу, про що свідчать численні відгуки.

Нова праця завершує значний цикл робіт, присвячених питанням багатопараметричного проектування складів бетонів , яка багато років розробляється під керівництвом доктора технічних наук, завідувача кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства НУВГП Леоніда Йосиповича Дворкіна. Книга написана на основі багаторічних наукових і практични робіт авторів, а також детального вивчення зарубіжного і вітчизняного досвіду фахівців галузі. До речі, один із співавторів монографій - Юрій Рибаков, професор Аріельського технічного університету (Ізраїль), є також вихованцем професора Дворкіна, випускником Національного університету водного господарства та природокористування.

Роботи Леонід Дворкіна, одного з провідних учених в галузі будівельного матеріалознавства і технології бетонів, давно відомі не лише в Україні, але й далеко за її межами. Його праці опубліковані в багатьох країнах світу, а загальна їхня кількість вже наближається до тисячі.І більшість з них використовують не лише науковці-теоретики, а й має практичне застосування.

Це, зокрема, понад 90 монографій, підручників, практичних довідників, серед яких переважна більшість присвячена будівельному матеріалознавству, ресурсозбереженню в технології в'яжучих, бетонів і, зокрема, проектуванню складів бетону та методам математичного планування в технології бетону.Так, методи проектування складу бетону із заданими властивостями успішно застосовані при будівництві Рівненської та Хмельницької АЕС, Дністровської ГРЕС, на багатьох підприємствах будіндустрії західноукраїнського та інших регіонів України.

 Не випадково, нова монографія українських вчених зацікавила провідне американське видавництво , а також американських науковців і фахівців-практиків.Американці, відомі своїм прагматизмом, беруться публікувати лише ті роботи, які на їхню думку, принесуть вагомий зиск.Не лише фахівцям відомо, який внесок робить бетон в створення матеріальної основи середовища існування сучасної цивілізації. Хочемо ми того чи не ні, але без бетону світ був би зовсім іншим. Бетон впевнено розширює можливості свого застосуваня у будівництві, витісняючи інші будівельні матеріали.Обсяги застосування бетону і залізобетону в світі більше ніж у два рази перевищують обсяги усіх решта будівельних матеріалів разом взятих.

Потрібно відзначити, що сьогодні особливо складні і відповідальні споруди, що будуються з використанням надміцних бетонів, потребують спеціального підходу при проектуванні їх складу, що забезпечував би набір необхідних його властивостей. Це і висотні будівлі ("хмарочоси"), енергетичні станції, стадіони, морські будівлі тощо. Бетони для таких споруд можуть потребувати міцності понад 100 МПа а також паралельного забезпечення ряду інших властивостей, наприклад, високої морозостійкості, низької густини і т.ін. Задачі правильного підбору складів таких бетонів потребують, зокрема, використання математичних (експериментально-статистичних) методів. Саме тому у книзі "Multi-Parametric Concrete Compositions Design", окрім теоретичної частини, значна увага приділена прикладам вирішення багатофакторних задач технології бетону. Важливо також, що тут узгоджениі вимоги американських та українських стандартів, нормативних документів у відповідних галузях.

Приклади алгоритмів для розрахунку різних типів бетону, наведені в монографії, взяті з наукових розробок, проведених дослідниками Національного університету водного господарства та природокористування й Аріельського університету.

 До речі, видання отримали схвальні рецензії американських фахівців, активно рекламуються на спеціалізованих сайтах багатьох країн світу . Зацікавили вони й українських студентів й аспірантів, викладачів, з успіхом використовуються в навчальному процесі.

 З усіма монографіями можна ознайомитися у читальній залі Національного університету водного господарства й природокористування.

У подальших планах рівненських науковців є й інші цікаві творчі задуми, а тому чекаємо від них нових досліджень, які приноситимуть користь нашій економіці, а також визнання університету та українській науці в цілому.

Олег Бордюженко,  доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства,  

Людмила Ступчук, заступник директора Наукової бібліотеки НУВГП

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...