15:36, 12 жовтня 2013 р.
Розробки рівненський вчених використовують на різних континентах
В американському видавництві "Nova Science Publishers" (м. Нью-Йорк) нещодавно побачила світ книга "Multi-Parametric Concrete Compositions Design" ("Багатопараметричне проектування складів бетону"), авторами якої є професори Національного університету водного господарства та природокористування
Леонід та Олег Дворкіни.
Зважаючи на те, що світова читацька аудиторія на сьогодні переважно англомовна, то для будь-якого науковця, як і для навчального або наукового закладу, який він представляє, дуже важливою є публікація робіт англійською мовою.
Олег Бордюженко, доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства, Людмила Ступчук, заступник директора Наукової бібліотеки Національного університету водного господарства та природокористування
У цьому плані монографія "Multi-Parametric Concrete Compositions Design" ("Багатопараметричне проектування складів бетону") професорів Леоніда та Олега Дворкіних є непересічною подією як для авторів, так і для навчального закладу, який вони представляють. Це один з кроків на шляху міжнародного визнання університету, забезпечення його високого іміджу. Зауважимо, що це вже третя книга авторів, опублікована у видавництві "Nova Science Publishers", яке входить до десятки провідних видавництв світу, що спеціалізуються на науковій літературі. Попередні дві – підручник "Construction"Materials" ("Будівельні матеріали") та "Mathematical experiments planning in concrete technology" ("Математичне планування експерименту в технології бетону"), вийшли з друку два роки та рік тому відповідно. |
Крім того, у вигляді електронного видання, вже більше року на багатьох інтернет-сайтах представлена монографія професорів Дворкіних "Основи бетонознавства". Видана раніше лише в Україні та Росії, нині вона користується попитом у фахівців й інших країн світу, про що свідчать численні відгуки.
Нова праця завершує значний цикл робіт, присвячених питанням багатопараметричного проектування складів бетонів , яка багато років розробляється під керівництвом доктора технічних наук, завідувача кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства НУВГП Леоніда Йосиповича Дворкіна. Книга написана на основі багаторічних наукових і практични робіт авторів, а також детального вивчення зарубіжного і вітчизняного досвіду фахівців галузі. До речі, один із співавторів монографій - Юрій Рибаков, професор Аріельського технічного університету (Ізраїль), є також вихованцем професора Дворкіна, випускником Національного університету водного господарства та природокористування. |
Роботи Леонід Дворкіна, одного з провідних учених в галузі будівельного матеріалознавства і технології бетонів, давно відомі не лише в Україні, але й далеко за її межами. Його праці опубліковані в багатьох країнах світу, а загальна їхня кількість вже наближається до тисячі.І більшість з них використовують не лише науковці-теоретики, а й має практичне застосування.
Це, зокрема, понад 90 монографій, підручників, практичних довідників, серед яких переважна більшість присвячена будівельному матеріалознавству, ресурсозбереженню в технології в'яжучих, бетонів і, зокрема, проектуванню складів бетону та методам математичного планування в технології бетону.Так, методи проектування складу бетону із заданими властивостями успішно застосовані при будівництві Рівненської та Хмельницької АЕС, Дністровської ГРЕС, на багатьох підприємствах будіндустрії західноукраїнського та інших регіонів України. |
Не випадково, нова монографія українських вчених зацікавила провідне американське видавництво , а також американських науковців і фахівців-практиків.Американці, відомі своїм прагматизмом, беруться публікувати лише ті роботи, які на їхню думку, принесуть вагомий зиск.Не лише фахівцям відомо, який внесок робить бетон в створення матеріальної основи середовища існування сучасної цивілізації. Хочемо ми того чи не ні, але без бетону світ був би зовсім іншим. Бетон впевнено розширює можливості свого застосуваня у будівництві, витісняючи інші будівельні матеріали.Обсяги застосування бетону і залізобетону в світі більше ніж у два рази перевищують обсяги усіх решта будівельних матеріалів разом взятих.
Потрібно відзначити, що сьогодні особливо складні і відповідальні споруди, що будуються з використанням надміцних бетонів, потребують спеціального підходу при проектуванні їх складу, що забезпечував би набір необхідних його властивостей. Це і висотні будівлі ("хмарочоси"), енергетичні станції, стадіони, морські будівлі тощо. Бетони для таких споруд можуть потребувати міцності понад 100 МПа а також паралельного забезпечення ряду інших властивостей, наприклад, високої морозостійкості, низької густини і т.ін. Задачі правильного підбору складів таких бетонів потребують, зокрема, використання математичних (експериментально-статистичних) методів. Саме тому у книзі "Multi-Parametric Concrete Compositions Design", окрім теоретичної частини, значна увага приділена прикладам вирішення багатофакторних задач технології бетону. Важливо також, що тут узгоджениі вимоги американських та українських стандартів, нормативних документів у відповідних галузях.
Приклади алгоритмів для розрахунку різних типів бетону, наведені в монографії, взяті з наукових розробок, проведених дослідниками Національного університету водного господарства та природокористування й Аріельського університету.
До речі, видання отримали схвальні рецензії американських фахівців, активно рекламуються на спеціалізованих сайтах багатьох країн світу . Зацікавили вони й українських студентів й аспірантів, викладачів, з успіхом використовуються в навчальному процесі.
З усіма монографіями можна ознайомитися у читальній залі Національного університету водного господарства й природокористування.
У подальших планах рівненських науковців є й інші цікаві творчі задуми, а тому чекаємо від них нових досліджень, які приноситимуть користь нашій економіці, а також визнання університету та українській науці в цілому.
Олег Бордюженко, доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства,
Людмила Ступчук, заступник директора Наукової бібліотеки НУВГП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:19, 3 грудня
11:13, 27 листопада
15:49, 5 травня 2023 р.
live comments feed...