• Головна
  • Брати Капранови із «Мальованою історією» в Острозі
Презентація книги
20:20, 12 листопада 2013 р.

Брати Капранови із «Мальованою історією» в Острозі

Презентація книги

11 листопада в Острозькій академії Брати Капранови презентували історію України, завтовшки в один сантиметр – книгу «Мальована історія Незалежності України». Автори наголошують, що ця книжка для дорослих, щоб вони читали її дітям, та для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих, а також для тих, хто хоче бути українцем:

- Українець – не той, чиї предки були українцями, а той, чиї діти будуть українцями.

Капранови стверджують, що наша державність має давню і безперервну традицію, і зовсім не «впала з неба»:

- Ми живемо за таким принципом: якщо ти за 5 хвилин не можеш пояснити прибиральниці, чим ти займаєшся, то ти і сам не розумієш чим. Так само і тут: якщо не можеш коротко розповісти про історію України, значить не знаєш її.

Dq2MlvEYLrI

 

 

У книзі подано короткий і зрозумілий виклад історичних подій разом із неординарними ілюстраціями у вигляді коміксів та серією портретів героїв, яка дасть приклад для наслідування. Автори змушують задуматись над тим, хто ж має створити простий і зрозумілий виклад історії України. Можливо, це справа зовсім не істориків, а саме письменників:

- Якщо є прірва між істориками та народом, то це проблема письменників. Хто ж, як не ми має це робити? 

Брати Капранови два роки опрацьовували джерела, створюючи при цьому текст та вигадуючи мальовані сюжети. Автори попереджують читачів: не варто шукати у книзі історичних відкриттів, бо все базується на фактах, підтверджених першоджерелами. Капранови виявили, що із фактів можна скласти  зрозумілу історію, яка пов’язує  в одне ціле і Крим, і Закарпаття, і Галичину, і Слобожанщину, Таврію, Волинь, Донбас: 

- Ми не лазили по смітниках і не розкопували могил. То все було зроблено на основі ґрунтовних досліджень істориків, з якими ми співпрацювали.

Створювати книгу авторам допомагали історики, культурологи, філософи: Петро Кралюк, Володимир В’ятрович, Сергій Грабовський, Олександр Палій та Сергій Капранов.  А також художники з усіх куточків України: Юрко Журавель, Олександр Костенко,  Юрій Васін, Олег Коллар, Олександр Бронзов та Роман Барабах. 

На кожній сторінці «Мальованої історії Незалежності України» вміщено карту періоду, про який розповідається. Мапи мають ілюстративний характер і точність відтворення кордонів та територій:

- Якщо ви знайдете своє місто на карті і шилом проколете книжку, то на кожній сторінці ви побачите своє місто у той чи інший період історії.

Юрко Журавель, фронтмен рівненського гурту "От Vinta",  оформив книгу незвичними портретами видатних особистостей:

- Але то ще не все. Сподіваюсь, книга буде ще видаватись-перевидаватись, то ми портрети доробимо до кінця.   

KppGlvTKbuo

 

 

Брати Капранови та Юрко Журавель не лише презентували книгу, а й розважали аудиторію своїми піснями та анекдотами:

 - Зараз буде кобза-босса-нова. А ви, дівчата, тримайтесь за хлопців, що сидять поруч. Навіть, якщо вони не ваші.

fJCa5fxu5yw

 

 

Капранови попереджають, що робота ще не закінчена і обіцяють, що текст, мапи та ілюстрації будуть ще вдосконалюватись, бо «Історія – дама капризна, а значить на нас чекає цікава праця».

Фотозвіт тут: http://www.0362.ua/photo/56

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...