• Головна
  • Олександр Сташук звеличив красу Волині
Виставка
14:19, 7 листопада 2013 р.

Олександр Сташук звеличив красу Волині

Виставка

6 листопада у Галереї європейського живопису “Євро-Арт” відбулося відкриття виставки живописної лірики Олександра Сташука. Художник представив понад сорок полотен, що змальовують красу рідних волинських пейзажів.

Олександр  Андрійович є педагогом та керівником кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету. Проте наукова робота не є перешкодою для активної творчої діяльності. Роботи митця нерідко беруть участь у виставках. Цьогоріч його робота “Старий млин” була відзначена у номінації “Живопис” на Міжнародній виставці “Форма-Простір-Людина”.

На відкриття виставки завітали рідні, товариші, колеги художника та представники влади, зокрема секретар Рівненської міської ради Андрій Грещук. Гості мали можливість привітати автора та поділитись цікавими розповідями про співпрацю з Олександром Сташуком. Композитор Микола Крейчук розповів, як написана ним у співавторстві з Степаном Пальчевським пісня, надихнула художника на одну із представлених на виставці картин та отримала таку ж назву як і пісня “Покинута хата”.

Колега педагога Галина Вокальчук, завідувач кафедри української мови, висловила вдячність за полотно “Літній день”, що було подароване колективу кафедри. Член Національної спілки художників України Михайло Йориш як колега та товариш підкреслив велику любов митця до рідного краю, яку можна побачити на полотнах, а також відчути ліричну душу художника.

Представлені роботи були написані автором впродовж 2000-2013 рр. На полотнах можна віднайти барви усіх пір року та часу доби: вечірній ультрамарин, сріблястість ранку, сонячну багряність осені та яскраву, наче паризьку, зелень літа.

Куратор експозиції Лариса Костюк зазначає: «Картини демонструють відданість живописця реалістичній манері письма і виражають його творчі пошуки у смисловому полі образотворення. Митець, усвідомлюючи божественність краси повсякдення, виплескує на полотно пейзажні барви настільки продумано, що створений ним художній образ природи Волині, постає у всій повноті та плинності. У роботах, виконаних за останні роки по-особливому прописується небесний простір, надзвичайно правдиво передається стан природи у конкретну мить та живописно звучать ліричні барви природи».

Гості виставки мали унікальну можливість придбати роботи та отримати автограф художника. Олександр Сташук у свою чергу висловив подяку галереї “Євро-Арт” за надану можливість та її внесок у  культурно-мистецький розвиток міста.

Експозиція у галереї триватиме до 24 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...