13:19, 4 листопада 2013 р.

Місце, де народжуються зірки

Наш сайт активно стежить за культурними подіями, що відбуваються в місті. На першому місці серед таких, звичайно, візити музичних гуртів, окремих виконавців і композиторів. Сьогодні ж ми вирішили написати про навчальний заклад, де готують майбутніх артистів і викладачів, – Рівненське музичне училище.

Директор Музучилища, Анатолій Сергійович Бортнік, слушно зауважив нам в інтерв’ю: «Артист  - це не лише той, хто ходить і красується на сцені. Це, в першу чергу, людина, яка вміло тримає інструмент у руках». Із такими словами Заслуженого артиста України важко не погодитись. Випускники училища стають тими професіоналами, якими заповнюються сцени філармоній і оркестрів (як висловлюються музиканти, «оркестрові ями»). Більшість із них продовжують навчання у консерваторіях та інших навчальних закладах України, Росії, Польщі, дехто лишається викладати у стінах альма-матер.

Рівненське музичне училище надає базові знання за 10-11 клас, а також спеціальні знання. В основному, сюди вступають випускники музичних шкіл. Якщо людина без хоча б початкової музичної освіти і напише при вступі гарно диктант, заспіває до ладу, то сольфеджіо для неї точно виявиться не по силах. Тут уже потрібна спеціальна музична підготовка.

Цікаво те, що навчаються тут і люди, котрі уже здобули вищу освіту, і ті, хто на шляху до отримання такого диплому. Любов до музики та нестримне бажання опанувати гру на якомусь музичному інструменті приводить в стіни цього навчального закладу людей різного віку і різних напрямків діяльності.

«Пік популярності нашого навчального закладу був у далеких 50-х роках. Тоді тут навчались студенти з усієї України, навіть із Одеси. Зараз це в основному жителі західних та центральних регіонів, рідше – кияни. Проте, нинішні випускники вирізняються великими амбіціями. Вони не завжди слідують дорогою класичної музики, а шукають свої власні шляхи реалізації творчого потенціалу.»

Студенти училища беруть активну участь у всеукраїнських конкурсах, серед них можна виокремити «Волинський кобзарик», «Провесінь» (Кіровоград). Минулого року студенти отримали призові місця у Дніпропетровській консерваторії ім.. М. І. Глінки, де проходив конкурс народних духових інструментів (сопілка, цимбали), а також на Веукраїнському конкурсі ім. В. Барвінського.

Впродовж навчального року 2012-2013 студенти стали лауреатами багатьох міжнародних конкурсів. Зокрема, студент училища посів 1-ше місце у Львові на міжнародному конкурсі академічного співу «Королівство мистецтв». На особливу повагу заслуговує духовий оркестр училища. Він став лауреатом всесвітнього конкурсу ВАСБЕ при ЮНЕСКО, а також відвідав багато країн – Болгарію, Австрію, Німеччину, Польщу, Чехію, Грецію, Францію (і це ще не повний перелік). Особливою відзнакою серед усіх є «Золота медаль честі тисячоліття, що минає, за розвиток гуманітарної сфери у світі».

 «Я буквально на днях підписав документи на відрядження викладача Самусенка Євгенія, концертмейстера Вишнеської Ірини і студента Сергійчука Сергія. Вони із 29 жовтня по 4 листопада беруть участь у Першому міжнародному конкурсі молодих виконавців «Золотий саксофон Одеси» - зазначає Анатолій Сергійович і показує нам офіційний лист-запрошення.

Цей список можна продовжувати і продовжувати. Керівництво РМУ слушно зауважує, що вже не вистачає дошок пошани, щоб розмістити усіх призерів і лауреатів. Це свідчить не лише про те, що студенти Рівненського музичного училища є справді надзвичайно обдарованими, а насамперед про те, що у стінах цього навчального закладу талановиті люди мають змогу розкрити свій потенціал і реалізовувати творчі можливості не лише на всеукраїнській, а й світовій арені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...