У Рівне на підтримку кабального законопроекту №1187 «Про вищу освіту» приїде Голова Верховної Ради України

У Національному університеті водного господарства та природокористування на попередньому тижні збирали підписи на підтримку законопроекту №1187 “Про вищу освіту”, співавтором якого є президент НУВГП Микола Сорока. В недалекому минулому Микола Сорока був ректором НУВГП.

Зі слів студентів, підписи збирали їхні куратори та деякі викладачі. Студентам просто говорили про те, що потрібно підтримати законопроект “нашого батька”, президета НУВГП Миколи Сороки. Про переваги цього закону над діючим, та його мінуси ніхто не згадував.

Студентів просили вказати своє ім’я, телефон, електронну адресу та поставити свій підпис.

- В аудиторію зайшли та сказали, що збирають підписи за законопроект який НУВГП буде корисний, і всі до одного у аудиторії підписались, – повідомляє студентка “водного університету”.

Для чого ці підписи активісти та студенти водного зрозуміли тільки сьогодні.

Cтало відомо, що завтра до НУВГП приїде Голова Верховної Ради України Володимир Рибак. Очевидно не просто так, і також очевидно вже чому збирали підписи із студентів.

Володимир Рибак приїде 29 жовтня у Рівне та зустрінеться із адміністрацією НУВГП та викладачами у актовій залі. ”Таємна зустріч”, як нам стало відомо відбудеться о 13.00.

Зрозуміло що таким кроком адміністрація НУВГП хоче просунути законопроект на голосування, де буде нібито показано підписи студентів, які “ЗА” законопроект №1187.

МГО “Молодь-ДІЄ”, ГР “Відсіч” та ВМГО “Фундація Регіональних ініціатив” повідомляють студентам що законопроект “Про вищу освіту”, співавтором якого є Микола Сорока не відповідає інтересам всього студентства. Про найболючіші мінуси цього законопроекту далі.

Порівняльний аналіз діючого закону “Про вищу освіту” та законопроекту №1187, співавтором якого є народний депутат, обраний по окрузі №155 в Рівненській області, Микола Сорока. Аналіз проведений Центром дослідження суспільства.

Чинний закон

ЗП Ківалова-Калєтніка-Сороки

Правила вступу

Правила прийому на навчання до ВНЗ затверджуються його керівником за погодженням із МОНМС (ст.44)

Вступ має відбуватись за окремими правилами для бюджетників та для контрактників. Перші здають ЗНО, середній бал атестату та вступні екзамени (останнє – лише для національних вишів), вагу кожного з них визначає сам університет. У свою чергу, для контрактників університет пропонує свої правила вступу та порядок обчислення конкурсного балу (ст.41).

Студентські стипендії

Мінімальний розмір академічної стипендії – 2 неоподаткованих мінімуми. Порядок призначення і виплати встановлюється урядом (ст. 64, п. 6)(ст. 54, п. 1).

Стипендії поділяються на академічні та соціальні. Розмір академічної стипендії повинен бути не меншим за прожитковий мінімум. Умови її нарахування не закріплюються у проекті, а визначаються кожним університетом окремо (ст. 58).

Умови відрахування студентів

“Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, можуть бути відраховані з вищого навчального закладу: за власним бажанням; за невиконання навчального плану; за порушення умов контракту; в інших випадках, передбачених законами.” (Ст.45 Закону “Про вищу освіту”)

“Підставами для відрахування осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, є: завершення навчання за відповідною освітньо-професійною, освітньо-науковою програмою; власне бажання; переведення до іншого навчального закладу; стан здоров’я на підставі медичного висновку; невиконання навчального плану; порушення статуту, правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу; порушення умов договору (контракту), укладеного між вищим навчальним закладом та особою, яка навчається, або фізичною (юридичною) особою, яка оплачує таке навчання; інші випадки, передбачені законодавством.”

Плата за навчання студентів-контрактників

“Розмір плати за весь строк навчання… встановлюється вищим   навчальним закладом у грошовій одиниці  України – гривні, з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік. Розмір плати за весь строк навчання… встановлюється у договорі,.. і не може змінюватися протягом усього строку навчання.”

“Розмір плати за весь строк навчання для отримання відповідного освітньо-кваліфікаційного, освітньо-наукового рівня, підвищення кваліфікації, а також порядок оплати освітньої послуги (одноразово, щороку, щосеместрово, щомісяця) встановлюється у договорі (контракті)… Розмір плати для отримання відповідного освітньо-кваліфікаційного, освітньо-наукового рівня, підвищення кваліфікації встановлюється вищими навчальними закладами у грошовій одиниці України — гривні з урахуванням визначеного в установленому порядку офіційного індексу інфляції за попередній календарний рік, не може змінюватися протягом строку дії укладеного договору…”

Формулювання містить гарантію незмінності плати за навчання студентів-контрактників протягом усього строку навчання.

Формулювання загрожує узаконити можливість збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. Заміна фрази чинного Закону про незмінність плати “протягом усього строку навчання” на фразу про незмінність “протягом строку дії укладеного договору” легалізує незаконну нормативно-правову практику збільшення плати за навчання перед сесіями за допомогою “додаткових договорів”, яка склалася в багатьох ВНЗ з 2002 року. Докладніше читайте тут

Гарантія держзамовлення

“Фінансування за рахунок видатків Державного бюджету України підготовки фахівців з вищою освітою за напрямами і спеціальностями відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів у вищих навчальних закладах державної форми власності здійснюється в обсягах, необхідних для забезпечення на кожні десять тисяч населення навчання не менше як ста студентів у вищих навчальних закладах першого і другого рівнів акредитації та ста вісімдесяти студентів у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації.” (Ст.64)

“Показники державного замовлення на підготовку кадрів із вищою освітою формуються з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у кадрах на ринку праці за освітньо-кваліфікаційними, освітньо-науковим і науковим рівнями у розрізі спеціальностей спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері економічного розвитку і торгівлі разом з центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти і науки у порядку, встановленому законодавством… Обсяг видатків на підготовку кадрів за державним замовленням розраховується виходячи з нормативу фінансової забезпеченості на одну особу, яка навчається, відповідно до методики розрахунку фінансування, затвердженої Кабінетом Міністрів України.” (Ст.67)

Законодавча чисельна гарантія щодо того, в яких мінімальних обсягах має здійснюватися фінансування підготовки кадрів з вищою освітою.

Законопроект пропонує виключити чисельну гарантію держзамовлення з законодавства.

 Також громадські організації вкотре нагадують авторам законопроекту №1187 та народним обранцям про те, що вразі спроби знову прийняти цей законопроект в діючій редакції знову вийдуть на протести по всій Україні.

Четверта влада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні виповнюється 55 років політичному в'язню Миколі Карпюку. рівнянин вже 5 років сидить у російській тюрмі за звинуваченням у терористичній діяльності. Щоб привернути увагу громадськості до справи Миколи Карпюка, сьогодні у Рівному на Майдані Незалежності зібралися представники національно-патріотичних організацій.  Зокрема, Народний рух України, ГО "Молодий Народний РУХ РІВНЕ" підтримали клопотання НВР "Правий Сектор" до міського голови Рівного щодо...
Суспільство
У Рівному в районі автовокзалу вже довгий час на лавці посеред білого дня сплять безхатьки. Старша жінка та молодший чоловік з неблагополучною долею оселилися на зупинці громадського транспорту. Таку картину не один місяць бачать тисячі рівнян та приїжджих, що їдуть в місто з тамтешнього автовокзалу. Час від часу жінка просить милостиню. Місцеві кажуть, що в неї раніше у цьому районі була квартира, яку вона втратила. Щоб не віддалятися від району до якого...
Пригоди
Станом на 12 годину 21 травня ситуація стабілізувалася, інтенсивність опадів значно зменшилась, рівень води суттєво спадає. На даний час рятувальники надають допомогу громадянам у відкачці води з приватних господарств сіл Рокитне та Масевичі Рокитнівського району, міста Березне і смт Володимирець. Для надання допомоги населенню залучено 21 чоловік особового складу рятувальників та 10 одиниць спецтехніки. Місцевими органами влади вживаються заходи щодо нада...
Пригоди
20 травня о 16:31 до Служби порятунку Рівненщини за номером «101» надійшло повідомлення про пожежу, за адресою: с. Корост, Сарненського району. До місця виклику негайно було направлено черговий караул рятувальників 7-го державного пожежно-рятувального поста с.Степань та три місцеві пожежні команди с.Корост, с.Кричильськ та с. Велике Вербче, а також залучено трактор ЮМЗ-6 із бочкою для підвозу води. Прибувши на місце виклику бійці ДСНС встановили, що горить...
Кримінал
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Рівненській області зупинили незаконне транспортування підакцизних товарів та вилучили велику партію спирту. В рамках проведення операції «Акциз – 2019» зупинено вантажний автомобіль «MAN» під керуванням місцевого жителя, вході огляду транспортного засобу вилучено 1,6 тис. дал. спиртовмісної рідини, ввезеної на митну територію України поза межами митного контролю з Республіки Молдова та автомобіль загальною орієнто...
Суспільство
Бесідка на водоймі нещодавно з’явилася у c. Річниці на Зарічненщині. Світлину опублікувала місцева газета «Полісся» у себе на сторінці у Фейсбуку. Змайстрував її на своєму обійсті 32-річний місцевий житель Олексій Мосійчук. Як зазначають журналісти, майстру до снаги робити не тільки бесідки, а й дерев`яні гойдалки. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Пригоди
20 травня о 13:09 до Служби порятунку Рівненщини за номером «101» надійшло повідомлення про пожежу за адресою: с. Карпилівка вул.Вишнева Сарненського району. До місця виклику негайно було направлено черговий караул рятувальників 8-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Сарни, дві автоцистерни Руднянського лісництва та один трактор МТЗ-82 (бочка 3т). Прибувши на місце виклику бійці ДСНС встановили, що горить господарча будівля (блочна, крита шифером по...
Кримінал
До поліції сьогодні, 21 травня, близько 01:20 надійшло повідомлення про вибух на території приватного будинку на вулиці Бориса Степанишина обласного центру. Слідчо-оперативна група на місці події попередньо встановила, що невідома особа кинула вибуховий предмет на дах будинку, який належить 45-річному рівнянину, приватному підприємцю. Внаслідок вибуху пошкоджено покрівлю. На момент інциденту у помешканні окрім господаря перебувало ще четверо осіб. Ніхто з...
Пригоди
Вчора, 20 травня, близько 19 години на вулиці Гагаріна у Рівному сталася ДТП. Зіткнулися автомобіль та мотоцикл. Постраждав мотоцикліст. Як повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області, водій кросовера «Peugeot 3008» виїжджав з двору і вже на дорозі наїхав мотоцикл. Той у свою чергу врізався у припаркований автомобіль «Mitsubishі». Із травмами і забоями мотоцикліста доправили до медзакладу. Наразі поліцейські встановлюють всі обставини аварії....
Новини по темі
Рівнянину Миколі Карпюку, що вже 5 років сидить у російській в'язниці виповнилося 55 років
В районі автовокзалу на лавці зупинки громадського транспорту ночують двоє безхатьків (ФОТОФАКТ)
На Рівненщині місцевий житель облаштував альтанку на воді (ФОТО)
Жителя Рівненщини не випустили за кордон через несплачені аліменти
Нардеп звинуватив голову РДА з Рівненщини у захопленні храмів та майна церковних громад УПЦ (МП)
Митрополит Епіфаній на Рівненщині освятив храм нового Вознесенського Соборного комплексу
Бунт у рівненському СІЗО зупинили
«Усе життя боротьба» - рівненський патрульний Вадим Гладич
Зустріч з кінологами: рівненські школярі знайомилися із поліцейською роботою (ФОТО)
Дубенські мотоциклісти подарували рідному місту лавки (ФОТО)