У Рівне на підтримку кабального законопроекту №1187 «Про вищу освіту» приїде Голова Верховної Ради України

У Національному університеті водного господарства та природокористування на попередньому тижні збирали підписи на підтримку законопроекту №1187 “Про вищу освіту”, співавтором якого є президент НУВГП Микола Сорока. В недалекому минулому Микола Сорока був ректором НУВГП.

Зі слів студентів, підписи збирали їхні куратори та деякі викладачі. Студентам просто говорили про те, що потрібно підтримати законопроект “нашого батька”, президета НУВГП Миколи Сороки. Про переваги цього закону над діючим, та його мінуси ніхто не згадував.

Студентів просили вказати своє ім’я, телефон, електронну адресу та поставити свій підпис.

- В аудиторію зайшли та сказали, що збирають підписи за законопроект який НУВГП буде корисний, і всі до одного у аудиторії підписались, – повідомляє студентка “водного університету”.

Для чого ці підписи активісти та студенти водного зрозуміли тільки сьогодні.

Cтало відомо, що завтра до НУВГП приїде Голова Верховної Ради України Володимир Рибак. Очевидно не просто так, і також очевидно вже чому збирали підписи із студентів.

Володимир Рибак приїде 29 жовтня у Рівне та зустрінеться із адміністрацією НУВГП та викладачами у актовій залі. ”Таємна зустріч”, як нам стало відомо відбудеться о 13.00.

Зрозуміло що таким кроком адміністрація НУВГП хоче просунути законопроект на голосування, де буде нібито показано підписи студентів, які “ЗА” законопроект №1187.

МГО “Молодь-ДІЄ”, ГР “Відсіч” та ВМГО “Фундація Регіональних ініціатив” повідомляють студентам що законопроект “Про вищу освіту”, співавтором якого є Микола Сорока не відповідає інтересам всього студентства. Про найболючіші мінуси цього законопроекту далі.

Порівняльний аналіз діючого закону “Про вищу освіту” та законопроекту №1187, співавтором якого є народний депутат, обраний по окрузі №155 в Рівненській області, Микола Сорока. Аналіз проведений Центром дослідження суспільства.

Чинний закон

ЗП Ківалова-Калєтніка-Сороки

Правила вступу

Правила прийому на навчання до ВНЗ затверджуються його керівником за погодженням із МОНМС (ст.44)

Вступ має відбуватись за окремими правилами для бюджетників та для контрактників. Перші здають ЗНО, середній бал атестату та вступні екзамени (останнє – лише для національних вишів), вагу кожного з них визначає сам університет. У свою чергу, для контрактників університет пропонує свої правила вступу та порядок обчислення конкурсного балу (ст.41).

Студентські стипендії

Мінімальний розмір академічної стипендії – 2 неоподаткованих мінімуми. Порядок призначення і виплати встановлюється урядом (ст. 64, п. 6)(ст. 54, п. 1).

Стипендії поділяються на академічні та соціальні. Розмір академічної стипендії повинен бути не меншим за прожитковий мінімум. Умови її нарахування не закріплюються у проекті, а визначаються кожним університетом окремо (ст. 58).

Умови відрахування студентів

“Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, можуть бути відраховані з вищого навчального закладу: за власним бажанням; за невиконання навчального плану; за порушення умов контракту; в інших випадках, передбачених законами.” (Ст.45 Закону “Про вищу освіту”)

“Підставами для відрахування осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, є: завершення навчання за відповідною освітньо-професійною, освітньо-науковою програмою; власне бажання; переведення до іншого навчального закладу; стан здоров’я на підставі медичного висновку; невиконання навчального плану; порушення статуту, правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу; порушення умов договору (контракту), укладеного між вищим навчальним закладом та особою, яка навчається, або фізичною (юридичною) особою, яка оплачує таке навчання; інші випадки, передбачені законодавством.”

Плата за навчання студентів-контрактників

“Розмір плати за весь строк навчання… встановлюється вищим   навчальним закладом у грошовій одиниці  України – гривні, з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік. Розмір плати за весь строк навчання… встановлюється у договорі,.. і не може змінюватися протягом усього строку навчання.”

“Розмір плати за весь строк навчання для отримання відповідного освітньо-кваліфікаційного, освітньо-наукового рівня, підвищення кваліфікації, а також порядок оплати освітньої послуги (одноразово, щороку, щосеместрово, щомісяця) встановлюється у договорі (контракті)… Розмір плати для отримання відповідного освітньо-кваліфікаційного, освітньо-наукового рівня, підвищення кваліфікації встановлюється вищими навчальними закладами у грошовій одиниці України — гривні з урахуванням визначеного в установленому порядку офіційного індексу інфляції за попередній календарний рік, не може змінюватися протягом строку дії укладеного договору…”

Формулювання містить гарантію незмінності плати за навчання студентів-контрактників протягом усього строку навчання.

Формулювання загрожує узаконити можливість збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. Заміна фрази чинного Закону про незмінність плати “протягом усього строку навчання” на фразу про незмінність “протягом строку дії укладеного договору” легалізує незаконну нормативно-правову практику збільшення плати за навчання перед сесіями за допомогою “додаткових договорів”, яка склалася в багатьох ВНЗ з 2002 року. Докладніше читайте тут

Гарантія держзамовлення

“Фінансування за рахунок видатків Державного бюджету України підготовки фахівців з вищою освітою за напрямами і спеціальностями відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів у вищих навчальних закладах державної форми власності здійснюється в обсягах, необхідних для забезпечення на кожні десять тисяч населення навчання не менше як ста студентів у вищих навчальних закладах першого і другого рівнів акредитації та ста вісімдесяти студентів у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації.” (Ст.64)

“Показники державного замовлення на підготовку кадрів із вищою освітою формуються з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у кадрах на ринку праці за освітньо-кваліфікаційними, освітньо-науковим і науковим рівнями у розрізі спеціальностей спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері економічного розвитку і торгівлі разом з центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти і науки у порядку, встановленому законодавством… Обсяг видатків на підготовку кадрів за державним замовленням розраховується виходячи з нормативу фінансової забезпеченості на одну особу, яка навчається, відповідно до методики розрахунку фінансування, затвердженої Кабінетом Міністрів України.” (Ст.67)

Законодавча чисельна гарантія щодо того, в яких мінімальних обсягах має здійснюватися фінансування підготовки кадрів з вищою освітою.

Законопроект пропонує виключити чисельну гарантію держзамовлення з законодавства.

 Також громадські організації вкотре нагадують авторам законопроекту №1187 та народним обранцям про те, що вразі спроби знову прийняти цей законопроект в діючій редакції знову вийдуть на протести по всій Україні.

Четверта влада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
10 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
У місті Рівному в результаті перевірки правомірності зберігання вогнепальної зброї працівниками поліції та нацгвардійцями конфіскували 4 мисливських рушниці. Планова перевірка відбулася за участі інспекторів з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи відділу превенції Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області  та військовослужбовців частини 3055 2 Галицької бригади Нацгвардії. У 18 власників зброї перевіряли наявність дозвільних документів на ї...
Різне
Прес-служба САД в Рівненській області попереджає про стихійні та небезпечні метеорологічні явища завтра. Очікують перший рівень небезпечності – жовтий. 21 лютого, за інформацією Рівненського облгідрометцентру, на Рівненщині очікуються вдень пориви північно-західного вітру 15-20 м/с,. Також вночі та вранці на дорогах можлива місцями ожеледиця. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua           Хочете повідомити нам новину, надсилайте її у Вайбер: h...
Пригоди
У Рівному на перехресті вулиць Соборної та Крушельницької сталася ДТП. Зіткнулися два легковика. Світлини та відео оприлюднили у спільноті «Я паркуюсь як мудак Рівне». Інформації про постраждалих нема. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua          Хочете повідомити нам новину, надсилайте її у Вайбер: https://invite.viber.com/g2=AQAY9qoEnoOxeEhDi7c2AQFMrY9pf2L%2Fady78eJyxSl5ovEhTxrE9R%2FHCAywoVko&fbclid=IwAR2CvMEXl4UXt_--BNePjHT9lbR5vLkXyBiqaaY...
Спорт
У заключному матчі групового етапу товариського турніру "Кубок міського голови", що триває на "Хет-трик Арені" в Івано-Франківську, "Верес" переміг місцеву "Ніку" - 4:0. Це дозволило рівнянам обійти у турнірній таблиці групи "Б" "Буковину" і пробитися до півфіналу турніру. У цьому поєдинку вперше на турнірі зіграв Ігор Фіяло. Також головний тренер команди переглянув п'ятьох потенційних новачків. Це Антон Євдокимов, Дмитро Гарванко і Сергій Чеботарьов, які...
Кримінал
Учора на автодорозі поблизу села Ситниця співробітники Маневицького відділу поліції за порушення правил дорожнього руху зупинили автомобіль «BMW» під керуванням 28-річного жителя Рівненської області. Під час проведення огляду у багажнику транспортного засобу поліцейські виявили мішок із камінням схожим на бурштин-сирець. Правопорушника зупинили співробітники групи реагування патрульної поліції. На місце події виїхала слідчо-оперативна група Маневицького ві...
Різне
У Дубно спільний інформаційний рейд-перевірку здійснили представники Укртрансбезпеки, Нацполіції та інспектор праці міськвиконкому Комплекс профілактичних заходів у сфері громадських перевезень спільно здійснили у місті Дубно представники Управління трансбезпеки у Рівненській області спільно з працівниками Дубенського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Рівненській області та інспектором з праці Дубенської міської ради Ларисою Лахманюк. Рейдо...
Суспільство
Сьогодні, 20 лютого день скорботи в кожного із нас. День увічнення великої людської, громадянської і національної відваги, сили духу і стійкості. Управління патрульної поліції в Рівненській області з гідністю долучилось до всієї України, котра 20 лютого вшановує п'яту річницю пам’яті подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє Украї...
Суспільство
19 лютого 2019 року Рівненський окружний адміністративний суд забезпечив адмінпозов і зупинив рішення з'їзду адвокатів України про звільнення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів Павла Луцюка, який був обраний до складу комісії за квотою адвокатського співтовариства. А також про обрання голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Олександра Дроздова членом ВККС. Про це повідомляє Резонанс. За інформацією джерел Резонансу, таке рішен...
Новини компаній
Розпашні ворота в приватних будинках в Рiвному – поширене явище. Все тому, що такі ворота недорого встановити, так як для їх виготовлення не потрібно докупляти додаткові комплектуючі. Такий тип конструкції передбачає наявність двох стулок, які можуть відкриватися як всередину, так і назовні двору. Переваги: Ворота чудово підходять для двору з вузькою ділянкою. Дуже дешеві у виготовленні. Прості у експлуатації. Недоліки: Взимку необхідно буде очищати від сн...