16:02, 22 жовтня 2013 р.
Рівненський парк Шевченка «трусить» фінінспекція, а директор написав заяву на звільнення
У міському парку грядуть зміни. За два місяці крісло директора у сьомий раз за останні 20 років буде вакантне. Утім, як стало відомо, претендента на цю посаду уже визначено. Чи зможе він відродити занедбаний заклад культури, а чи продовжить «добру» традицію попередників – проїдання раніше набутого, буде видно згодом.
Державно-комунальне підприємство «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» нині переживає складні часи. І не стільки через відсутність належного фінансування, хоча й це дуже дається взнаки, як через постійні зазіхання охочих до землі у привабливому куточку природи у самісінькому центрі міста та чвари з призначенням-звільненням керівника підприємства.
Відтоді, як у 1998-му трагічно загинув тодішній директор об’єднання парків культури та відпочинку Рівного Ігор Данченко, який зумів не лише поставити заклад на ноги, а й вивести в один з кращих у регіоні, рівненському парку з директорами не щастило. Усі наступні керманичі центрального місця відпочинку обласного центру (принаймні парк багато років таким був) не стільки переймалися його благополуччям, як, радше, «проживали» надбане до них. І, як правило, свою директорську кар’єру на цьому місці закінчували безславно.
За роки Незалежності об’єднанням встигли покерувати шестеро. Наслідки відвідувачі парку імені Шевченка можуть оцінити самі. Щоправда, останній з керманичів, ще поки що директор, Андрій Мощанецький, робив певні спроби поліпшити ситуацію, і задля об’єктивності слід сказати, зумів її бодай трохи зрушити, однак нині змушений був написати заяву на звільнення. Про це журналістові стало відомо з кількох джерел у міській раді. Підтвердив це і міський голова Рівного Володимир Хомко:
- Я дав вказівку звільнитися, він написав заяву. Мене обурило, що він підписав цю угоду з «Ліоном», не поставивши мене до відома. Знаючи, що таке скандальне питання, і тихенько підписав, думав, що воно не вилізе...
Заяву про звільнення Андрій Мощанецький датував 3-м січня 2014 року. А доти він обійматиме посаду, оскільки в об’єднанні до кінця грудня Державна фінансова інспекція проводитиме аудит. Як повідомили з цього відомства, проводиться не перевірка, а саме аудит, щоб запобігти можливим порушенням у подальшому.
Сам Андрій Мощанецький і не підтвердив, і не спростував чутки щодо свого звільнення, зазначивши, що поки що воліє утриматися від будь-яких коментарів.
Вочевидь, укладення Андрієм Мощанецьким сумнівної угоди на так звану лоткову торгівлю скандально відомим рестораном «Ліон» стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння міської влади і власне спричинила звільнення директора об’єднання. Коли довкола цієї угоди зчинили галас ЗМІ й громадські активісти, було призначено службову перевірку. Про це повідомила заступник міського голови Галина Кульчинська під час однієї із сесій Рівнеради.
Хоча деякі джерела у міській раді стверджують, що Андрія Мощанецького просто підставили, мовляв, цю угоду він не міг укласти з власної ініціативи, не повідомивши керівництво міста. Однак, і Володимир Хомко, і Галина Кульчинська, і начальник міського управління культури Валерій Марченко заперечують, що їм було відомо бодай щось про цю угоду.
Водночас, за словами Валерія Марченка, угода про так звану лоткову торгівлю не є юридично нікчемною, до неї просто є низка зауважень. Як каже Валерій Марченко, юристи міської ради перевіряли, чи мав право директор укладати цю угоду. Відповідно до статуту підприємства, мав. Але уклав її з порушеннями. Зокрема, з боку ТзОВ «Ліоніс» підпис під угодою поставила невідома особа; в угоді не вказано місце, де саме мають розміщуватися торгові лотки, і не роз’яснено, що воно власне таке «лоткова торгівля»; не вказано термін дії угоди.
Відтак, каже Валерій Марченко, юридичних підстав звільняти Андрія Мощанецького немає, вони швидше лежать у морально-етичній площині. Мовляв, зважаючи на скандальну ситуацію з «Ліоном», яка набула широкого резонансу, укладення будь-яких угод з рестораторами виглядає щонайменше некоректно.
Утім, це не єдине, що ставлять у вину нинішньому директорові об’єднання. Влітку після низки публікацій, зокрема й на «Четвертій владі», про фінансові зловживання у роботі атракціонів парку, за ініціативою заступника міського голови Галини Кульчинської було проведено перевірку роботи цього підрозділу.
Затим відбулася розширена нарада за участю працівників об’єднання, керівництва управління культури. На нараді Галина Кульчинська оприлюднила результати й власного моніторингу роботи атракціонів та аналіз фінансового стану парку. Було встановлено порушення щодо обігу квитків на атракціони та низку інших фінансових порушень. Відтак, із займаної посади було звільнено головного бухгалтера закладу, а директорові оголошено догану.
Наразі в парку проходить фінансова перевірка. Аудит триватиме 90 днів і завершиться напередодні Нового року.
за матеріалами Інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
21:12, 27 листопада
1
14:35, 26 листопада
31
14:39, 27 листопада
18
11:39, 25 листопада
4
live comments feed...