• Головна
  • Рівненський облмуздрамтеатр: в новий сезон – з новим репертуаром
16:02, 21 жовтня 2013 р.

Рівненський облмуздрамтеатр: в новий сезон – з новим репертуаром

«Моя дружина…, або Як повернути чоловіка» – саме цією музичною комедією на дві дії розпочнеться театральний сезон у Рівному в суботу, 26 жовтня
Над чим наразі працюють за зачиненими дверима театру і на що очікувати глядачам, розповів кореспонденту ІА «Ервеюей» директор, художній керівник театру, режисер, народний артист України Володимир Петрів.
Минулий сезон видався для Рівненського обласного музичного драматичного театру активним і доволі плідним. Наших акторів приязно зустрічали не тільки в містах України, але й за кордоном. 
Гастролі, перемоги й овації – все це не могло не надихнути митців на подальшу роботу. Де були, що бачили та які сюрпризи готує колектив театру для глядачів, про все це з – перших вуст.
– Наприкінці вересня колектив Рівненського облмуздрамтеатру побував із гастролями у Львові. Володимире Юліановичу, як сприймали наших акторів на галицькій землі?
– До Львова ми привезли дві вистави – «Калігула» та «Каліка з острова Інішмаан». Це складні й неоднозначні постановки, проте й глядач на обох виставах був уважний, критичний, а найголовніше – вдячний. Найвища оцінка – це реакція глядача. Так, у Національному театрі ім. М. Заньковецької ми відчули неймовірну атмосферу глядацької зали – нам подарували 9 хвилин овацій! 
– Як щодо закордонних перемог?
– Приємно визнавати, що наш Рівненський театр входить до рейтингів кращих мистецьких колективів не тільки в Україні. Цього року ми стали учасниками Х-го Московського міжнародного фестивалю камерних театрів та спектаклів малих форм «Славянский венец», під час якого презентували виставу «Останній строк». 
В результаті  отримали нагороду за кращу режисуру. Крім того, за рейтингом цього фестивалю, в якому брали участь близько сотні колективів з різних країн: Білорусії, Болгарії, Молдови, Росії, Сербії, Чехії, Македонії та інших, – наш театр увійшов до десятки кращих. Наразі маємо запрошення на театральний фестиваль до Білорусії.
– Над чим працюєте зараз і що очікувати глядачам в новому сезоні?
– Відкриття театрального сезону 2013-2014 розпочнемо прем’єрою нової музичної комедії на дві дії «Моя дружина…, або Як повернути чоловіка» В. Ільїна і В. Лукашова, лібрето Ю. Рибчинського. В планах також серйозна вистава за творами Т. Шевченка, присвячена 200-річчю від дня народження поета. 
Крім того, триває робота над виставою для дітей – режисер Олександр Олексюк має створити цікаву новорічну казку. Ще маю на меті поставити виставу за мотивами роману Е. Портер «Поліанна». Також є задум вистави для малої сцени, але поки це тільки плани. Наразі вже затверджений репертуар на жовтень і листопад.
– Мабуть, театральний сезон цьогоріч розпочнеться комедією не випадково?
– Вірно, я свідомо зупинив вибір саме на комедійній виставі. Справа в тому, що в репертуарі нашого театру досить багато драматичних постановок: «Лимерівна», «Суперники», «Калігула», «Гамбіт», «Ревізор»… Тому й виникло бажання розбавити серйозність добрим гумором. 
У виставі задіяний переважно молодий акторський склад. Це Ніна Ніколаєва та Оксана Рекуненко, В'ячеслав Давидюк та Микита Кондратюк, Сергій Бондарук, Станіслав Лозовський, а також заслужені артистки України Галина Цьомик, Вікторія Фіськович, Катерина Лапіна. Над створенням декорацій та вишуканих костюмів працює художник Алла Локтіонова, хореограф – Ігор Маркевич. Літературна основа вистави – п’єса  авторства М. Мейо і Моріса Еннекена, написана на початку минулого століття. 
На глядача чекають несподівані стрімкі сюжетні повороти, жіночі ревнощі та хитрощі. Але, насамперед, у виставі йдеться про найбільшу цінність і радість в житті кожної сім’ї, а це – народженні у любові діти. 
– Приємно зазначити, що нині театр переживає період розквіту й своєрідного піднесення, іноді навіть важко дістати квитки…
– Взагалі, приємно усвідомлювати, що Рівненський облмуздрамтеатр вийшов на високий рівень – про нас говорять, про нас пишуть. Тепер головне – втримати це визнання. Наприклад, якщо говорити про репертуар театру в цілому – київські  критики вважають його найкращим в Україні, а це, погодьтеся, немало – це і є оцінка роботи нашого колективу. 
Наприклад, після вистави «Каліка з острова Інішмаан» мене запитували: «Ви справді взяли в театр хворого чоловіка?» На що я відповідаю: «Хіба ви не бачили поклон? Там герой вже не кульгав». У співрозмовника ширше відкриваються очі: «Точно! Вже пригадую!» Ось вам справжня акторська гра. Щодо глядачів – не всі розуміються на театрі, але саме театр покликаний лікувати людську душу.
 
– Чи збираєтесь в цьому сезоні приймати гостей?
– Звичайно, але співпрацю з іншими колективами важко прогнозувати – гнучкий графік часто залежить від обставин. Зате точно можу сказати, що з січня в нас працюватиме відомий режисер Ігор Афанасьєв, автор численних вистав і мій хороший товариш – на базі нашого театру він поставить одну зі своїх п’єс. 
Крім того, в грудні до нас обіцяв завітати з гастролями та дружнім візитом Московський «Театр на Перовской» аж з чотирма виставами. Взагалі, є багато задумів на цей сезон, а що вдасться здійснити – покаже час.
– Поставити виставу – справа недешева. Міські меценати допомагають театру?
– Академічні театри нині всі більш-менш в однакових умовах, але я вважаю, що зараз є галузі, які бідують значно більше. Наприклад, для вистави потрібно чотири мікрофони, один з яких коштує близько 5 тисяч грн., а ще ж – декорації, костюми… 
Кошторис деяких вистав сягає десятків тисяч гривень, для деяких достатньо тисячі. Взяти хоча б реквізит – він теж не вічний. Так, виставі «Суперники» в цьому сезоні виповнюється 10 років, а вона й досі збирає аншлаги. Та ми й не скаржимось – добре вже те, що ніхто не вказує, що можна робити, а що ні. 
Ось, навіть, теплотрасу відремонтували – тепер морозів не боїмося, і глядачі не будуть мерзнути. Щодо меценатів – є кілька людей, які сприяють нашому театру, та в основному ми розраховуємо на власні сили. З іншого боку, ми самі меценати, і це надзвичайно приємно, коли мистецтво може врятувати чиєсь життя. 
Наші актори неодноразово виступали безкоштовно, завдяки благодійним виставам вдавалося збирати немалі суми, які ми передавали на лікування хворих діток. Мені радісно, що ці кошти пішли на добрі справи.
«Театр – це мистецтво відображати життя», – говорив відомий режисер Костянтин Станіславський. Усіх, хто не уявляє себе осторонь виру життєвих подій і цінує акторську майстерність, Рівненський облмуздрамтеатр запрошує на перегляд вистав і обіцяє не розчарувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...