• Головна
  • Фальсифікат більше не зможе потрапити в українські аптеки
13:02, 21 жовтня 2013 р.

Фальсифікат більше не зможе потрапити в українські аптеки

Автоматизована система з відстеження ліків в обороті готова і буде апробована в листопаді цього року.

Про це інформує прес-служба КМУ.

"На початку листопада 2013 року буде проведено перше завантаження інформації в систему про привласнення упаковкам індивідуальних номерів від виробників і імпортерів, які виявлять бажання на добровільній основі брати участь у проекті", - йдеться у повідомленні.

Як відзначив глава Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов, впровадження загальноєвропейської системи відстеження ліків в Україні дасть змогу вирішити проблеми ведення електронних реєстрів, за якими можна відстежити увесь ланцюжок поставок і зміну власника лікарського засобу на усіх етапах обороту до кінцевого споживача, уникнути потрапляння неякісних препаратів споживачам, а також допоможе боротися з шахрайством в охороні здоров'я.

Суть системи ідентифікації оригінальних ліків полягає в тому, що відомості про препарат надходять в автоматизовану систему на усіх етапах: від виробництва до їх продажу в аптеках. Із самого початку сертифікований виробник ліків ще при виготовленні партії медпрепаратів надсилає в систему повідомлення про виробництво партії, потім відстежується їх відвантаження дистриб'юторові і подальше поширення в аптеках.

Україна, як і Європейський Союз, планує до 2017 року поетапно реалізувати впровадження автоматизованої системи відстеження в обороті лікарських засобів.

Завдяки посиленню контролю якості ліків з боку Уряду і Державної служби України з лікарських засобів, в 2013 році обсяг українського виробництва збільшився на 25%. Сьогодні ліки вітчизняного виробництва поставляються на усі континенти, окрім Австралії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...