19:57
Вчора

У російських медіа шириться фейкова інформація про те, що українських військових, які повернулись з російського полону, нібито переслідують за дезертирство, позбавляють допомоги та примусово відправляють у «штрафні батальйони».

Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації.
Там наголошують, що подібні заяви — частина інформаційної кампанії, спрямованої на дискредитацію української влади, деморалізацію суспільства та поширення паніки.
Вони не мають жодного стосунку до реальності.
Згідно із законом, військовослужбовці, які були в полоні, мають право не повертатися на службу без будь-яких юридичних наслідків.
Відповідні гарантії закріплені у статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».