• Головна
  • Україна хоче відмовитись від побутової хімії з фосфатами
11:02, 11 жовтня 2013 р.

Україна хоче відмовитись від побутової хімії з фосфатами

Уряд підтримав законопроект Міністерства економічного розвитку і торгівлі України « Про особливості державного регулювання поводження з синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії » , яким передбачено заборону на виробництво , імпорт і реалізацію на території України фосфатовмісних миючих засобів.

Документ, розроблений з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу та США , передбачає поетапну відмову від використання фосфатів. Їх масова частка в товарах побутової хімії не повинна перевищувати: 17% - з 1 січня 2014 року; 10% - з 1 січня 2016 року; 5% - з 1 січня 2019 ; 0,7 % - з 1 січня 2021 року. Таким чином, протягом семи років в Україні буде мінімізовано виробництво і розповсюдження фосфатовмісних продуктів побутової хімії та мийних засобів.

Експерти Мінекономрозвитку звертають увагу, що фосфати, які надходять в навколишнє середовище внаслідок використання синтетичних миючих засобів, є однією з головних причин забруднення річок , озер і морів. У тому числі тих , які є джерелами питної води. Крім того , фосфати провокують розвиток такого негативного процесу як цвітіння води , через що у водойми не надходить повітря , гине риба й інші їхні мешканці. В останні роки в Україні намітилася тенденція до збільшення використання хімічних миючих засобів , що призводить до підвищеної концентрації фосфатів у стічних водах , що надходять на очисні споруди підприємств водопровідно -каналізаційного господарства . Однак очисні споруди не справляються з ліквідацією фосфатів. А модернізація зношених очисних споруд для очищення вод від фосфатів вимагає значних фінансових ресурсів .

Крім того , фосфати негативно впливають на здоров'я людей . Вони підвищують проникність шкіри і потрапляють в організм людини , минаючи його захисні бар'єри . Таким чином , шлях відкривається і для інших шкідливих речовин , що містяться в навколишньому середовищі , які раніше потрапити в організм не могли (наприклад , солі важких металів) .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...