
15:01, 27 червня
Надійне джерело
ООН: Росія навмисно використовує дрони проти цивільних в Україні

Російські військові дедалі частіше застосовують FPV-дрони для навмисних ударів по цивільному населенню в Україні.
Про це йдеться у новому звіті Моніторингової місії ООН з прав людини (ММПЛУ), яка задокументувала численні випадки порушення міжнародного гуманітарного права.
Зафіксовано, що у низці випадків безпілотники стали головною причиною загибелі чи поранень цивільних, випередивши ракети, артилерію й авіабомби. ММПЛУ задокументувала удари по людях, які не мали жодного стосунку до бойових дій: велосипедистах, пасажирах легкових авто, евакуаційних автобусах, машинах швидкої, учасниках гуманітарних місій чи просто перехожих біля своїх домівок.
У звіті прямо зазначено: "Ці атаки суперечать принципам розрізнення та обережності в міжнародному гуманітарному праві. Деякі випадки можна трактувати як навмисні удари по цивільних — тобто воєнні злочини".
Крім безпосередніх жертв, дронові атаки блокують гуманітарну допомогу. Через загрозу оператори НУО, медики й рятувальники не можуть працювати в зонах ударів. Найвразливішими залишаються люди з інвалідністю та літні мешканці, які не можуть евакуюватися.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
09:26, 29 листопада
09:26, 29 листопада
15:49, 5 травня 2023 р.
09:26, 29 листопада
09:26, 29 листопада