15:03, 7 жовтня 2013 р.
Радіаційний могильник біля Рівного: бути чи не бути?
На Рівненській АЕС триває будівництво комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів. Нещодавно керівництво АЕС радилося з приводу безпеки комплексу з експертами з Франції та Німеччини. Атомники не можуть натішитися - майбутній відстійник для ядерного сміття буде міжнародного рівня, інформує ІА «Ервеюей».
Нагадаємо, проект зі створення комплексу було розпочато у 2007 році за програмою співпраці між Україною та Єврокомісією. Тоді експерти всіляко підкреслювали: будівництво необхідно, щоб впровадити передові технології з переробки відходів з метою убезпечити саму АЕС.
Варто зазначити, що подібні комплекси вже працюють у США, Японії, Росії і Європі. А в Україні їх планується здати до 2016 року - в Рівненській та Запорізькій областях.
У прес-службі РАЕС запевняють, що в таких сховищах будуть зберігатися низькоактивні відходи.Усі відповідно до санітарних норм. Відходи спочатку вилучатимуть, опісля будуть сортувати, пресувати, вимірювати їх радіоактивність. І лише потім дезактивувати, очищати і цементувати. Кінцевий продукт після проходження ряду установок комплексу буде готовий до поховання.
Все необхідне обладнання вже завезено на АЕС, а спеціалісти київських інститутів «Енергопроект» і «Укрдержбудекспертиза» вже написали у своїх експертних висновках про те, що дотримані всі необхідні правила епідеміологічної, пожежної, радіаційної, техногенної та ядерної безпеки. Залишилось погодити всі дозволи і почати монтажні роботи.
Рівненські екологи поки від коментарів відмовляються, пояснюючи, що ситуація на АЕС важка. Тим більше що керівництво АЕС «зелених» принципово на станцію не пускає. «Терміни експлуатації двох реакторів на Рівненській АЕС закінчилися ще кілька років тому - вони працюють вже більше 30 років. Асоціація західноєвропейських органів ядерного регулювання визнала два реактори АЕС небезпечними в експлуатації», - каже голова організації «Екоклуб» Андрій Мартинюк. У Держінспекції ядерного регулювання проблеми повернення перероблених відходів не приховують. У серпні там провели нараду з приводу будівництва комплексів зберігання відходів.
За попередніми розрахунками, такі накопичувачі зможуть зберігати відходи 100 років, і це при тому, що період розпаду деяких елементів може тривати до 10 тис. років. Що буде з відходами далі - поки ніхто не береться прогнозувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:19, 3 грудня
14:55, 28 листопада
7
live comments feed...