• Головна
  • Свобода й КПУ об'єднаються, щоб заборонити позафракційним депутатам створювати групи
14:03, 3 жовтня 2013 р.

Свобода й КПУ об'єднаються, щоб заборонити позафракційним депутатам створювати групи

Представники фракції "Свобода" запропонували Верховній раді заборонити позафракційним депутатам об'єднуватися в депутатські групи із правами фракцій.

Відповідний законопроект був оприлюднений на сайті ВР, повідомляє Комерсант.

Автори документа - депутати Ігор Швайка й Олексій Кайда запропонували парламенту заборонити позафракційним депутатам об’єднуватися в депутатські групи, які, згідно із законом " Про регламент", прирівнюються в правах до парламентських фракцій.

"Позафракційні депутати можуть входити до складу депутатської фракції",- уточнюється в законопроекті.

При цьому в документі пропонується виключити згадування про депутатські групи із законів про регламент і про статус народного депутата.

"Позафракційні нардепи повинні визначатися й приєднуватися до однієї з наявних фракцій або ж залишатися позафракційними",— стверджують Швайка й Кайда в пояснювальній записці до документа.

Представники "Свободи" не приховують, що їх законопроект є відповідною реакцією на пропозицію регіонала Володимира Макеєнка про те, щоб знизити необхідний для створення групи поріг до 15 осіб.

"Комуністи — ненадійні союзники Партії регіонів. "Регіонали" прагнуть мати кілька депутатських груп — але ці групи політичних бомжів, виключених із фракцій за зрадництво, будуть мати ті ж права, що й фракції, що представляють інтереси своїх виборців! Ми прагнемо зупинити цей процес!"— заявив Швайка. 

У парламентській опозиції неоднозначно сприйняли ініціативу колег.

"Пропозиція про заборону депутатських груп виглядала б логічно при пропорційній виборчій системі, але зараз у Раді є депутати, обрані в мажоритарних округах! Було б неправильно заганяти їх у фракції, тому я не зовсім розділяю такий підхід",- повідомив заступник глави фракції "Батьківщина" Сергій Сас.

За його словами, для збереження політичного балансу в парламенті достатньо діючого бар'єра при створенні груп (в 32 народних депутата).

"Ми категорично проти зниження порога до 15 людей, але підходити ло змін до закону про регламент варто акуратно, цю позицію я викладу своїм колегам",— підкреслив Сас. 

А в КПУ підтвердили, що проголосують за цей документ. "Ми однозначно підтримаємо ініціативу "Свободи" — щоб ніхто не намагався переглянути результати виборів і сформувати групи із правами фракцій — це спричинить перегляд квот у комітетах!"— заявив комуніст Спиридон Кілінкаров. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...