• Головна
  • Тепер без відключень? Рівненщина запустила перші когенераційні установки
Прес-реліз
14:59, 10 грудня 2024 р.

Тепер без відключень? Рівненщина запустила перші когенераційні установки

Прес-реліз

Цього опалювального сезону Рівненщина вводить в експлуатацію обладнання, яке підстрахує критичну інфраструктуру на випадок блекаутів. Нові когенераційні установки Viessmann працюють на газу, одночасно виробляють і електричну, і теплову енергію. Їх встановлено в декількох населених пунктах області. Одна така міні-ТЕЦ здатна забезпечувати світлом і теплом понад 7 000 будинків, незалежно від можливих відключень електроенергії.

AD_4nXftUbL-1I_FJRRQkRJAsAag2PM_LXNPINZEPPeB9ew503kP5heGNEZ-k4xBcOtqYCX4CTgiADevVc-Ly7d5aqybh3YQsREqca4ecHOxjl5ub2i7nQ8DkPTbXiuYUcFGQAEWJEVSpQ?key=vdZwdbrNufipmfay5fTk_HvbКогенераційна установка Viessmann Vitobloc, Рівненщина

Подібне обладнання — нове рішення для України, що активно впроваджується за підтримки міжнародних партнерів. Впродовж поточного та наступного року очікується розгорнути мережу когенераційних установок по всій Україні. Запуск когенераційної установки на території декількох громад Рівненщини пройшов під наглядом технічної служби виробника, компанії Viessmann Climate Solutions Ukraine, який впроваджує когенераційні технології в Європі не одне десятиріччя, та гарантує подальшу кваліфіковану сервісну підтримку.

В репортажі з Суспільне Рівне інженери виробника установок зазначають, що в разі блекауту котельня буде повністю автономною. Когенераційна становка забезпечить 100% потреб об’єкту в електричній енергії, а в разі надлишків — через співпрацю з обленерго, ця електроенергія може бути спрямована до об'єктів критичної інфраструктури чи соціально важливих закладів.

Нове обладнання з високим рівнем автоматизації, відповідно — керування установкою буде здійснюватися дистанційно через мережу Інтернет, а всі дані щодо її роботи будуть виводитись на центральний диспетчерський пункт. Оператор матиме можливість стежити за роботою установки та за необхідності змінювати її параметри в режимі реального часу.

“Минулого року інструментом забезпечення базових потреб населення були генератори, цьогоріч йде полювання на когенераційні установки, та будьмо об’єктивні: на відміну від генераторів, ККД яких ледве досягає 38%, ефективність газопоршневої установки може перевищувати 90%, звідси значно нижча собівартість згенерованого кіловата енергії. Тому крім автономного світла й тепла, впровадження міні-ТЕЦ на підприємстві – це про інвестиції у доступність, стабільність” – розповідає Олександр Збанко, генеральний директор Viessmann Climate Solutions в Україні.

AD_4nXcTiq-rkW0X8DU-3FMzLNur3MpCINa8ctBxBiRBKK-kyRdsSFe3uBNzN8xJYtaE7iAVUwYvKARibsYdOlwBAE0IUHs_Ndc1QJwczUpClqIHHoC7aD0qwbU7YnmyattxRgc5XUfGwQ?key=vdZwdbrNufipmfay5fTk_Hvb
Когенераційна установка Viessmann Vitobloc 

Когенераційні установки Viessmann в Україні представлені модельним рядом від 15 до 530 кВт, рішення підбираються індивідуально під потреби проєкту. Завдяки такому підходу вдається покрити потребу об’єкта в теплі й електриці без перерозмірення, і відповідно, використовуючи раціонально вироблену установкою енергію. 

Проєкт був реалізований завдяки міжнародній підтримці, вартість однієї установки потужністю 260 кВт від 13 мільйонів гривень. Впровадження когенераційних технологій робить енергетичну систему міста стійкішою в умовах невизначеності. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...