• Головна
  • Міський голова Рівного ігнорує рішення суду
13:03, 23 вересня 2013 р.

Міський голова Рівного ігнорує рішення суду

До редакції сайту «ВСЕ» звернулася мати інваліда української армії другої групи. Згідно з  законом він має право на позачергове отримання житла, адже Ігор Медведєв перебуває на квартирному обліку при  міськвиконкомі. Чоловік перебуває другим у черзі вже 18 років.

Мати Ігоря Валентина Мєдведєва вказує на порушення законних прав та інтересів свого сина. Порушення, за її словами, полягає у протиправному невнесенні прізвища Ігора Медведєва до списку на позачергове отримання житла як інваліда армії другої групи під час того, як у Рівному давали іпотечні квартири. Через це чоловік був змушений звернутися до суду за захистом. Суд першої інстанції зобов’язав виконавчий комітет Рівненської міської ради включити його до списку на позачергове отримання житла інваліда Армії. Апеляційний суд лишив без змін рішення першої інстанції. Попри це, міський голова не виконав ухвали суду.

Виконавчий комітет міської ради в особі голови Рівного пана Хомка направляє інваліду відповіді, у яких вказує, що подана касаційна скарга на вищезгадане судове рішення суду. Припускаємо, що Володимир Хомко певно вважає цей факт достатньою причиною того, щоб не виконувати рішення суду, яке після винесення ухвали апеляційним судом набрало законної сили та має бути виконано негайно.

На наш інформаційний запит начальник юридичного відділу Рівненської міської ради Світлана Корнійчук повідомила наступне:

«Виконавчий комітет неодноразово звертався до Головного управління юстиції в Рівненській області управління державної виконавчої служби щодо надання роз’яснення, яким чином виконати рішення Рівненського міського суду, однак роз’яснення щодо способу виконання рішення не було надано».

Тим часом, адвокат інваліда каже, що звертатися до управління юстиції за роз’ясненням юридично не грамотно:

- Останнім часом ці юридично не грамотні особи, звернулись за допомогою до управління юстиції в Рівненській області в особі державної виконавчої служби з проханням надати роз’яснення щодо того, як саме виконати рішення суду. В даному випадку, відповідно до чинного законодавства України, виконавчий комітет Рівненської міської ради, мав би звертатися за роз’ясненням не до відділу ДВС, а до суду яким було прийнято рішення.

Міський голова Рівного ігнорує рішення суду, фото-1

Окрім того, у відповіді на інформаційний запит сказано:

«Виконати рішення Рівненського міського суду від 21.09.2011 року, яке набрало чинності, за позовом Медведєва Ігора Миколайовича до виконавчого комітету про часткове скасування пропозиції із поіменним списком громадян, яким надаються квартири у житловому будинку, що знаходиться за адресою вул. Млинівська, 29-а та включення Медведєва І.М. до списку на отримання житла, неможливо, тому, що 11.01.2010 року на засіданні Координаційної ради з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України було прийнято рішення затвердити попередній поіменний список громадян, який був підготовлений Рівненською обласною державною адміністрацією щодо надання квартир громадянам у будинку №450 на вул. Соборній (поштова адреса – вул.. Млинівська, 29-а) у Рівному.

Вказаний попередній поіменний список був складений згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2009 року «Про розподіл квартир, що придбані Державною іпотечною  установою» та затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Згідно з даним списком виділення квартир у будинку № 29, а на вул. Млинівській для інвалідів війни 2-3 груп не передбачено.

Тому Медведєв І.М в даний список не був включений.

Відповідно до вимог чинного законодавства, у 2010 році виконавчим комітетом Рівненської міської ради було видано ордери на заселення всіх квартир в будинку на вул. Млинівській громадянам, які були включені у вказаний список».

Таким чином, посадовими особами органу місцевого самоврядування було грубо порушено права інваліда армії другої групи, які відстояли у суді. Варто зазначити, що не відбулося належної реакції  і з боку прокуратури, куди звернулася сім’я інваліда. За їхніми словами, їм надіслали некомпетентну відписку. На прийом до прокурора Валентина Мєдведєва потрапити не змогла. ЇЇ не впустили, бо вона нібито немала доручення на скаргу від сина.

Звичайно у Володимира Хомка та у Рівненської прокуратури є своє бачення та пояснення цієї ситуації. Проте, якби там не було, попри все, є рішення суду іменем України, воно вже давно набуло законної сили і обов’язкове для виконання. Працівники прокуратури мали б належним чином відреагувати на порушення збоку міської влади.

Тим часом, ми лише хочемо нагадати міському голові статтю 382 Кримінального кодексу України: «Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади». У цій статті сказано, що якщо ті самі дії вчинила службова особа, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище то позбавити її волі можуть навіть на п’ять років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...