13:02, 17 вересня 2013 р.
На Рівненщині державне підприємство через страйк зазнає мільйонних збитків
Вже тиждень підприємство ДП "Смигаторф" зупинене через страйкуючих працівників. Люди вимагають зміни керівництва заводу. А між тим збитки єдиного в області торфопереробного підприємство досягли майже одного мільйона гривень.
Страйкуючі вважають, що на підприємстві виник колективний трудовий спір. Мовляв, людей безпідставно звільняють. Натомість в.о. директора ДП "Смигаторф" Ірина Тимощук (вона є водночас і директором "Рівнеторфу") наголошує, що ці звинувачення безпідставні. Пані Ірина і взяла на себе керівництво підрозділом у Смизі, щоб якось знати напругу, яка і дійсно з’явилася у колективі після того, як впродовж кількох місяців тут помінялося кілька директорів.
- На підприємстві дійсно діє наказ, відповідно до якого проводиться процедура скорочення посад, - розповіла Ірина Тимощук. - Він вступив у дію з понеділка, 16 вересня, але цей наказ - не чиясь забаганка, а наслідок перевірки Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Адже аудиторами було виявлено ряд порушень на підприємстві "Смигаторф". Зокрема, кількість адмінперсоналу апарату управління є необґрунтовано великий - один «керівник» на трьох працюючих. Відповідно, була вимога представників центрального відомства привести штатний розпис до галузевих вимог і нормативів. Тому процедура скорочення стосується тільки апарату правління.
Жодним чином ця природня і законна оптимізація штатного розпису на державному підприємстві не стосується робітничих спеціальностей чи посад. Під скорочення (але не під звільнення) потрапляє дев’ять людей. Отже, після зміни структури підприємства їм запропонують інші посади і вони залишаться на роботі.
Водночас працівники висловлюють своє занепокоєння тим, що підприємство, нібито, працює нестабільно і має необґрунтовані збитки.
- На кінець місяця було виявлено недостачі більше 60 тонн торфобрикету на складі., - розповів голова страйкового комітету робітників Юрій Лахіта.
Наразі цей факт перевіряють правоохоронці. Однак вже нині Ірина Тимощук припускає, що це може виявитись банальною провокацією, аби звести наклеп на керівництво підприємства.
- Стосовно нестачі своє слово повинні сказати правоохоронці, сподіваюся, у випадку підтвердження факту нестачі винні отримають покарання, - говорить пані Тимощук. – А от щодо інших закидів, щодо поганої роботи підприємства, - то з цим не згідна категорично. Розумієте, видобуток сировини відбувається з травня до середини вересня. Ми дуже залежні від погодних умов. На жаль, погода склалась таким чином, що від початку сезону і до 1 серпня із 77 днів працювали тільки 22 дні на сировинній базі. Відповідно, були понесені накладні затрати, а видобутку, як такого не було. План по видобутку виконаний тільки на 82 відсотки. Треба продовжити сезон видобутку, щоб виконати план та бути забезпеченими сировиною для виробництва заводу до наступного сезону. Незважаючи на це, обсяги виробництва в порівнянні з минулим роком зросли на 10%, а зарплатня – на 6%. Так що, як бачите, об’єктивних підстав для того, щоб непокоїтися щодо розвитку підприємства, наразі немає.
Серед вимог страйкуючих – і зміна керівника підприємства. Ірина Тимощук каже, що і сама була б рада знайти собі у Смизі заміну – їй і на посаді директора "Рівнеторфу" клопотів вистачає.
- Ми державне підприємство, тому є певна процедура призначення сюди директора, - пояснює Ірина Тимощук. - Адже - це державне майно та велика відповідальність. Призначення та звільнення на посаду директора відбувається за погодженням концерну «Укрторф» та Міністерства енергетики та вугільної промисловості. "Укрторф" розгляне кандидатуру та передасть свої висновки в міністерство, де і приймають остаточне рішення. Лише після цього я маю право укласти контракт із тією людиною, кандидатуру якої погодили. Документи по кандидатурі від колективу передані в «Укрторф». Кандидатом на посаду директора є колишній працівник підприємства Сергій Ващук, я знаю його як досвідченого працівника і, при наявності згоди Міністерства, підпишу контракт із ним.
А поки що робота на підприємстві стоїть вже тиждень. Один день простою - 150 тисяч гривень збитків. Тобто "Смигаторф" вже втратила 750 тисяч, до яких потрібно додати ще штрафи, які має сплатити підприємство за невчасну доставку своєї продукції замовникам. Заручниками ситуації також стають бюджетні установи, які опалюються торфом. Тож без тепла напередодні опалювального сезону можуть залишитись лікарні, школи та дитячі садочки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
17:19, 15 січня
10:33, 10 січня
23:10, 14 січня
15:49, 5 травня 2023 р.
10:33, 10 січня
live comments feed...