• Головна
 • Як кинути курити: перші клінічні рекомендації від ВООЗ
09:32, 10 липня

Як кинути курити: перші клінічні рекомендації від ВООЗ

Як кинути курити: перші клінічні рекомендації від ВООЗ
 • ВООЗ вперше представила клінічні настанови для лікування тютюнової залежності, включаючи поведінкову підтримку та фармацевтичні засоби.
 • Генеральний директор ВООЗ наголосив на важливості рекомендацій у боротьбі з тютюновою залежністю та надаванні необхідних інструментів державам.
 • Методи лікування включають фармакологію, коригування поведінки та консультації, а також використання мобільних додатків для підтримки.
 • Україна видала власні настанови для відмови від куріння, співпрацюючи з фінським науково-медичним товариством; тютюн призводить до смерті 85 тисяч осіб щорічно в Україні.

Всесвітня організація здоров'я (ВООЗ) вперше представила клінічні настанови для лікування тютюнової залежності. Вони пропонують комплексний метод, що охоплює поведінкову підтримку, фармацевтичні засоби та цифрові додатки для допомоги у відмові від куріння.

Відповідно до останніх даних досліджень, що включені у ці рекомендації, комплексний підхід підвищує шанси на успішну відмову від куріння.

Нові клінічні настанови від ВООЗ в боротьбі з курінням

Генеральний директор ВООЗ, доктор Тедрос Аданом Гебреєсус, наголосив на значущості цих рекомендацій у світовій боротьбі з руйнівною звичкою, оскільки вони надають державам необхідні інструменти для ефективної підтримки тих, хто бореться із тютюновою залежністю.

Згідно з вказівками, понад 750 мільйонів осіб, що прагнуть кинути курити, можуть отримати допомогу у відмові від споживання різних форм тютюну, включаючи:

 • сигарети;
 • кальяни;
 • бездимні вироби;
 • сигари;
 • ручно скручені цигарки;
 • вироби, основані на технологіях нагрівання тютюну.

Для підвищення ефективності лікування, ВООЗ рекомендує використовувати такі методи, як фармакологія, доповнена коригуванням поведінки, і включає консультації медиків, інтенсивнішу підтримку через особисту, групову, чи телефонну допомогу.

Текстові повідомлення і мобільні додатки можуть служити засобами для самостійного контролю і допомагати людям у подоланні звички. Ліки для боротьби з курінням, рекомендовані організацією: варениклін, нікотинову замісну терапію, бупропіон та цитизин.

Доктор Рюдігер Креч, керівник відділу підвищення рівня здоров'я у ВООЗ, зазначив складність, яку люди долають, намагаючись відмовитися від куріння, та наголосив на необхідності всебічної підтримки на цьому шляху.

Боротьба з курінням в Україні

Попри прогрес, майже 60% країн-членів ВООЗ все ще не мають спеціалізованих клінічних настанов щодо лікування тютюнової залежності. Але це не стосується України, де, співпрацюючи з фінським науково-медичним товариством Duodecim Medical Publications Ltd, була видана "Настанова 00897. Відмова від куріння".

Вона містить стратегію роботи з пацієнтами, що страждають від нікотинової залежності, і пропонує ті ж фармацевтичні препарати, що й настанови ВООЗ, окрім цитизину.

Згідно зі звітом ВООЗ, тютюн є причиною смерті 8 мільйонів людей щорічно, включаючи 85 тисяч людей в Україні. Згідно зі статистикою за 2024 рік, 24,5% дорослого населення України курить щоденно, при цьому чоловіки складають 36% курців, жінки — 15%.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування #Тютюн
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...