• Головна
 • На Рівненщині депутат взявся чистити річку-смердючку
09:02, 13 вересня 2013 р.

На Рівненщині депутат взявся чистити річку-смердючку

 • Микола Кучерук вважає, що проблеми річки Замчисько на Рівненщині потребують термінового вирішення.

  Для цього він зустрівся у Костопільській райдержадміністрації з групою науковців-екологів, які представляють кафедру екології Національного університету Водного господарства та природокористування.

  За словами керівника групи науковців, сучасний стан річки Замчисько, яка відноситься до класу малих річок, зазнав значних негативних змін за останні десятиріччя і потребує кардинальних заходів. Наслідки такого стану обумовлені зростанням антропогенного навантаження: проведенням на територіях водозбірних площ широкомасштабних меліоративних робіт, порушення водоохоронних зон, відсутність просторового планування, тенденція до значного забруднення водних об’єктів внаслідок невпорядкованого відведення стічних вод, радіаційне забруднення, залишковий принцип розподілу коштів.

  Концепція запропонована екологами спрямована на досягнення двох цілей: відновити річку Замчисько в межах міста Костополя та очистити саму воду. Найбільш науково правильною і доцільною схемою за словами експертів, буде проведення робіт по очищенню відрізка між Сарненським та залізничним мостами. Частину від Сарненського мосту до пішохідного, що знаходиться біля спортивної школи, пропонується зробити рекреаційно привабливою. Першочерговим буде завдання забезпечити аерацію води для пришвидшення окисно-відновлюючих процесів. Для цього потрібно поглибити річку на 2-2.5 метри, видалити намул, який є накопичувачем тяжких металів, створити зимувальну яму для риб, закріпити береги спеціальною сіткою з природного матеріалу – каменю. На іншій частині, від пішохідного мосту до залізничного, пропонують звузити в окремих місцях на 2-3 метри та заглибити, знову ж таки на 2-2.5 метри.

  - Єдиним місцевим чи державним бюджетом нічого повноцінного з річки зробити не вдасться. На сьогоднішній день, влада партії регіонів питаннями екології не надто переймається. Гроші виділені начебто на програму по очищенню річки залишаться лише у вигляді цифр на папері і буде дуже добре, якщо хоч мала частина реальних коштів надійде до нашого району. Натомість проблема залишається критичною і вирішувати її необхідно. Якщо буде розроблена комплексна концепція, тоді і буде можливість звернутись до Європейських фондів та організацій, які змогли б надати фінансову підтримку а відповідно і принести користь для Костопільського району. Я вважаю, що частина державних коштів та додатково залучені фінанси із Заходу зможуть дати адекватний результат. На цьому і потрібно вже сьогодні концентрувати увагу. – зазначив Микола Кучерук, передає сайт нардепа.
   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...