Бандерштат
Цього року відвідувачі фестивалю змогли переглянути захоплююче театралізоване військово-історичне дійство «Бій відділів УПА проти підрозділів німецького «Вермахту».
Другого дня фестиваль на головній сцені розпочався з виступу традиційного учасника Бандерштату, а саме відомого барду повстанської та патріотичної пісні, друга фестивалю Володимира Пастушка з м.Березне. Окрім головної сцени свою програму Володимир запрезентував і на нічній акустичній сцені.

Другими виступили група Різактак звана як прихильники рубати мясо. Нещодавно до складу гурту приєдналася учасниця телешоу Голос Діти Христина Дутчак. Молода співачка незважаючи на юний вік, гармонійно влилась в групу, завдяки унікальності тембру її голосу. Крім того, матеріал танцювальних ритмів в поєднанні з тяжкими гітарними рифами та елементами фолку в цілому дає цікаве і неординарне звучання, відображає своєрідність стилю музики, яку виконує колектив.

Panke Shava або як ще називають володар сонячних променів є яскравим проектом в українській сучасній музиці, улюблений і очікуваний гість на багатьох європейських фестивалях. Можна помітити, інтерес до коріння рок-н-ролу в роботі групи. Група використовує не тільки соковиту палітру року, але такі моменти як інструментальні скрипки, труби і ксилофон. Це робить їх вельми впізнаваною серед інших представників рок-музики. Кожен текст їх пісень є повідомленням для людей, які шукають відповідей, а кожна мелодія надихає своєю щирістю і відкриває серце.

Гурт Кімната Гретхен - дніпропетровське тріо, що створює музику у напрямку ukrainian indie-rock.
Їх порівнюють з Franz Ferdinand і ранніми Stereophonics, а дехто вгадує знайомі інтонації Меттью Белламі та Брайана Молко. Потужна гранжева енергетика й тонкий ліричний мелодизм, подекуди драматичні, а інколи - іронічні тексти - особливості стилю цих українських рокерів.

Гурт КЕТОоб’єдналиусобітакімузичністилі, якalternative, post-hardcore, metal, screamo, experimental etc. Ізюминкою гурту є сепмплер-діджей, який на своєму пульті видає чудові вильоти та чудовий супровід. Вокал переважно скрім, проте зустрічається і чистий вокал. Перше, що приходить на думку під час їх прослуховування – DevilSoldHisSoul. Подібне зведення, довгі гітарні ноти та зациклені семпли на кілька тактів. Проте КЕТО не можливо назвати шаблоном з якогось гурта, в них безперечно є своє обличчя.

Десятирічний ювілей, що його нещодавно відсвяткував гурт Холодне Сонце, доводить, що український рок аж ніяк не dead, а тим більше мелодійна його складова, неодмінний атрибут переважної більшості пісень тернопільсько - київської команди. Не так вже й багато самостворених груп можуть дожити до другого десятку, і при цьому не лише не згаснути й не виписатися, а навпаки, дедалі більше фонтанувати новими ооригінальними ідеями, ламаючи усталені кліше. Ядром і головною рушійною силою”холодного світила” є Василь Гоцко, корінний тернополянин.

Другий день фестивалю українського опору «Бандерштат» завершився виступами гурту O.Torvald та хедлайнерів – гурту «Скрябін».
О.Torvald — український рок-гурт, складається з 5-ти молодих та амбіційних хлопців.
Лідер гурту Женя Галич як завжди - неординарний та непередбачуваний.

Скрябінхедлайнер другого дня фестивалю Бандерштат, його чекали усі. Виступив зі своїми старими відомими хітами.

На нічній акустичній сцені виступив молодий Рівненський гурт Оркестр Яко Іжиця, історія якого розпочалась із Клубу української елітарної молоді та музичних експериментів Валентина Добровінського (акустична гітара), коли хлопці та дівчата співали і грали на незнайомих їм інструментах. Активним учасником цих незвичних дійств був Кирило Ковальчук (губна гармоніка). Приєдналася до них і вокалістка – Олександра Корчевська, утворивши тріо. Згодом стараннями «AlexKorchevski», до гурту долучаються Марія Вавринчук (фортепіано) та Ярослав «Воля» Нечипорець (електрогітара). У записі пісень також взяла участь скрипалька Софія Гришина.

Коментарі