• Головна
  • Через важке захворювання: в ЄС розпочали перевірку популярного знеболювального
11:03, 18 червня

Через важке захворювання: в ЄС розпочали перевірку популярного знеболювального

Через важке захворювання: в ЄС розпочали перевірку популярного знеболювального
  • Європейське агентство проводить перевірку лікарських препаратів з метамізолом через звернення про агранулоцитоз.
  • Ініціатива пацієнтів у Іспанії включає судовий позов щодо неналежного контролю за метамізолом.
  • Препарат метамізол, який міститься у "Анальгіні", може бути скасований через його потенційно небезпечні наслідки.
  • Засновниця Асоціації вітає увагу громадськості до цих випадків, які були недооцінені протягом багатьох років.

Європейське агентство з оцінювання лікарських препаратів проведе перевірку медикаментів, що містять метамізол, у країнах ЄС. Метою цього дослідження є визначення необхідності подальшого використання цих ліків, потенційної зміни умов їх застосування або навіть анулювання ліцензій на продаж.

Розслідування безпечності метамізолу

Розслідування розпочали після звернень фінського агентства з контролю за лікарськими засобами, яке повідомило про нові випадки агранулоцитозу. Цей критичний стан призводить до зниження кількості білих кров'яних клітин, що серйозно підриває здатність імунної системи боротися з інфекціями, підвищуючи ризик сепсису, ампутацій та смерті.

Зазначається, що в інструкції до препаратів агранулоцитоз відмічено як рідкісний побічний ефект, що виникає в одного з 1 000 пацієнтів або як дуже рідкісний, що відбувається в одного з 10 000 пацієнтів.

Ініціатива Асоціації постраждалих пацієнтів у Іспанії

Також, існує ініціатива Асоціації постраждалих пацієнтів у Іспанії, які подали судовий позов проти місцевого уряду за неналежний контроль за обігом цього препарату. Вони стверджують, що з 1996 по 2023 рік агранулоцитоз уразив приблизно 350 осіб, більшість з яких – громадяни Великобританії, що перебували в Іспанії.

У судовому позові Асоціації проти Міністерства охорони здоров'я Іспанії та його агентства з лікарських засобів зазначається, що препарат повинен бути доступним лише за рецептом, але у листопаді минулого року розслідувачі видання Observer змогли придбати його без рецепта. Nolotil вже заборонений у декількох країнах.

Це чудова новина, що люди нарешті звертають увагу на ці випадки. Вони були недооцінені протягом багатьох років,
– зазначила Крістіна Гарсія дель Кампо, засновниця Асоціації.

В Україні найпопулярніший препарат, який містить метамізол має назву "Анальгін", він є популярним знеболювальним і продається без рецепта.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ліки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...