• Головна
  • Громадськість вимагає відкритого голосування в Рівнераді
11:03, 11 вересня 2013 р.

Громадськість вимагає відкритого голосування в Рівнераді

“Довгограюча” проблема з розподілом 67 скандальних земельних ділянок та відмова депутатів міської ради від поіменного голосування спонукала громадських активістів обговорити можливості покращення прозорості роботи Рівнеради на “круглому столі” у Рівному 10 вересня.
У Рівненській міській раді встановлено систему «Рада», яка дозволяє прослідкувати, за що голосував той чи інший депутат. Тепер же цю систему хочуть закрити. Громадські активісти стверджують, що це суперечить принципу відкритості та співпраці депутатів та громадськості. 

- Депутати говорять про те, що після відкритого голосування їм погрожують, тому це може бути небезпечно для їх життя, - розповідає голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – Як на мене, така позиція є пережитком радянського часу та дає можливість провадження непрозорих схем. Чому ж тоді відкрито можуть працювати Рівненська обласна рада та Верховна рада України?

Серед депутатів та чиновників, які були присутні на “круглому столі”, існують кардинально різні позиції щодо відкритого голосування. Так, начальник управління Держземагентства в місті Рівне Роман Гресько підтримує закрите голосування. «У кожного з депутатів є багато знайомих, тому це заважає їм виражати свої справжні рішення. Щиріше волевиявлення виражається тільки в закритому режимі голосування», - вважає Роман Гресько.

А депутат Олександр Курсик аргументує важливість відкритого голосування підняттям руки. Бо так люди зможуть бачити, за що проголосував той чи інший депутат.

Позитивний досвід відкритого голосування рівненські депутати можуть перейняти у сусідів з Луцька. Там вже давно використовують таємне голосування тільки під час розгляду питань, що пов’язані з обрання мера чи секретаря. “В інших же випадках голосування в закритому режимі порушує закон, - переконаний депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов. – Завдяки відкритості голосування можна підвищити політичну відповідальність депутатів”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...