![](https://s.0362.ua/section/logo/upload/pers/42/logo.png?20240727)
17:45, 22 квітня
Надійне джерело
На Рівненщині розробляють Регіональний план управління відходами
![На Рівненщині розробляють Регіональний план управління відходами На Рівненщині розробляють Регіональний план управління відходами](/dist-assets/images/cap.jpg)
У липні 2023 року набув чинності Закон України «Про управління відходами». Він має на меті розв'язати гостру проблему сміттєзвалищ, відсутності сміттєпереробки та розширеної відповідальності виробника.
Про зміни у сфері управління відходами розповів під час брифінгу в Рівненській ОДА директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Володимир Захарчук.
«Головний принцип документа полягає у запобіганні утворення відходів. А серед завдань є зменшення кількості сміттєзвалищ та ефективна переробка. Для цього на Рівненщині розроблять Регіональний план управління відходами, який стане частиною відповідної національної стратегії», - пояснив спікер.
Наразі ведеться робота над підготовкою проєкту плану.
Закон також встановлює ієрархію управління відходами, де найвагомішою частиною є запобігання їх утворенню. Наступний щабель – відходи мають пройти етапи повторного використання, переробки та відновлення. І лише невелика частка мала б опинитися на сміттєзвалищі.
Нагадаємо, за даними Міністерства охорони довкілля, в Україні щорічно утворюється пів мільярда тонн відходів, понад 90% з них відправляють на звалища.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...