• Головна
  • Створили нові найдорожчі ліки: що вони лікують та скільки коштують
08:00, 17 квітня

Створили нові найдорожчі ліки: що вони лікують та скільки коштують

Створили нові найдорожчі ліки: що вони лікують та скільки коштують

 Американська адміністрація з контролю за продуктами та ліками (FDA) висловила згоду на використання генної терапії "Ленмелді", призначеної для лікування метахроматичної лейкодистрофії.

"Ленмелді" встановив новий рекорд вартості у глобальному масштабі: виробник оголосив, що гуртова ціна препарату оцінюється у 4,25 мільйона доларів.

Що лікує найдорожчий препарат

Метахроматична лейкодистрофія характеризується недостатністю ферменту арилсульфатази А, що викликає скупчення сульфатиду у багатьох тканинах організму та знищення мієлінової оболонки нервових волокон.

Це захворювання належить до рідкісних, з частотою приблизно 1 на 40000 – 160000 дітей, у яких з раннього дитинства діагностуються рухові та когнітивні порушення, а також напади епілепсії через пошкодження мозку та нервової системи (існують форми прояву в підлітковому та дорослому віці).

Нова генетична терапія додає недостатній ген арилсульфатази А в клітини кісткового мозку: більшість дітей, які пройшли лікування цим препаратом у рамках тестування у 2010 році, виросли практично здоровими. Це перший схвалений FDA спосіб лікування для дітей, які мають це рідкісне генетичне захворювання

Раніше "Ленмелді" отримав дозвіл для використання у деяких європейських країнах, де його ціна була 3,16 мільйона доларів. До цього моменту найдорожчими ліками була генна терапія на лікування гемофілії B.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДНК #Ліки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...