• Головна
  • ВІЛ можна видалити із ДНК людини: які надії дає метод Crispr
08:00, 16 квітня

ВІЛ можна видалити із ДНК людини: які надії дає метод Crispr

ВІЛ можна видалити із ДНК людини: які надії дає метод Crispr

Імовірно, учені на порозі революційного відкриття у боротьбі з ВІЛ. Вони вивчають можливість видалення вірусу з інфікованих клітин за допомогою технології редагування генів Crispr.

До слова, за цю технологію – Crispr, її розробники отримали Нобелівську премію. Вона подібно до молекулярних ножиць, здатна розрізати ДНК – тобто, видалити або інактивувати "погані" фрагменти, зокрема й вірусні.

Більше про відкриття у контексті ВІЛ

Застосування технології Crispr у випадку ВІЛ дає надію людству на повне позбавлення від вірусу, проте вчені наголошують, що попереду ще багато роботи і досліджень, аби переконатися в безпечності й ефективності методу.

Річ у тім, що це дійсно може стати важливим і революційним відкриттям. Адже наявні препарати від ВІЛ здатні лише зупинити вірус, але не знищити його.

А ось нові дані, про які заявила команда з Амстердамського університету, вказують на перспективність генного редагування.

Як це працюватиме

ВІЛ атакує клітини імунної системи, при цьому залучає їхні власні механізми для розмноження, а це означає, що навіть у випадку ефективного лікування деякі з них переходять у латентний стан, зберігаючи вірусну ДНК.

І хоч наразі сказати напевно не можна, але такі нові технології як Crispr, дають надію на більш ефективне лікування і можливість знищити ВІЛ в організмі повністю.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВІЛ #Медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...