• Головна
  • На Рівненщині продовжують розвивати безбар'єрність у закладах освіти
13:15, 22 березня
Надійне джерело

На Рівненщині продовжують розвивати безбар'єрність у закладах освіти

На Рівненщині продовжують розвивати безбар'єрність у закладах освіти

Безбар'єрність, інклюзія та психологічна служба в закладах освіти області – головне на брифінгу в Рівненській ОДА.

Спікер - Сергій Подолін, перший заступник голови облдержадміністрації.

Модерував - радник голови ОДА Сергій Татаренко.

В області продовжують втілювати заходи щодо безбар'єрності, враховуючи усі 6 принципів доступності: фізичну, інформаційну, цифрову, суспільну, освітню та економічну. Їх впроваджують в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України.

«На Рівненщині 93% закладів освіти мають укриття. Торік почали облаштовувати 10 об’єктів, а на цей рік знову передбачені кошти з державного бюджету. У всіх 546 закладах загальної середньої освіти створені умови для безперешкодного доступу до першого поверху. Також наявні 357 пандусів у будівлях закладів загальної середньої освіти на вході у приміщення. Обладнано 387 кнопок виклику», - розповів спікер.

Окрім того, він зазначив, що 498 шкіл використовують е-журнали із 541-ї наявної. У 372-ох шкільних укриттях є швидкісний інтернет і wi-fi.

Окремо також звернули увагу на психологічну службу в школах та інших закладах області.

«Діти та молодь є найуразливішими під час війни. Саме тому продовжуємо реформувати психологічну службу в закладах освіти - нині там працює 986 психологів. Окрім того, психологічну допомогу в школах також можуть надавати медпрацівники, які мають сертифікати курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва». Зауважу, що звернень до психологів під час війни побільшало», - зазначив Сергій Подолін.

Він нагадав, що нині в області також психологічну допомогу надають в інклюзивно-ресурсних центрах, у кожній такій установі працює переважно по два психологи.

Насамкінець, спікер додав, що покращує настрій та розвантажує від поганих думок - заняття спортом. На Рівненщині триває ІІ етап змагань «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». До змагань вже долучилося понад 5,5 тисячі школярів із понад шести сотень закладів освіти регіону. Він триватиме до кінця березня. Районні турніри розпочнуться у квітні – це чотири райони Рівненщини та окремо місто Рівне. Згодом найкращі боротимуться за перемогу на рівні області. А фінал змагань між командами зі всієї країни проходитиме в червні цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Безбар'єрність #освіта #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...