• Головна
  • У цьому році до коледжів Рівненщини вступатимуть за новою процедурою
17:38, 21 березня
Надійне джерело

У цьому році до коледжів Рівненщини вступатимуть за новою процедурою

У цьому році до коледжів Рівненщини вступатимуть за новою процедурою

Цьогоріч вступати до коледжів на бюджетну форму можна буде за результатами співбесіди, на контракт – за результатами розгляду мотиваційних листів. Замість співбесіди вступники зможуть також за власним бажанням подати результати НМТ 2022–2024 років або ЗНО 2021 року.

Про це повідомили в Рівненській ОВА.

Нові умови вже затверджені у Порядку прийому, повідомили в Міністерство освіти і науки України.

Як і торік, вступити у коледжі в Україні у 2024 році можуть випускники 9 та 11 класів. Також стати студентом можна на основі інших освітніх ступенів для здобуття освіти за іншою спеціальністю.

Окрім того, серед нових правил прийому:

  • абітурієнти можуть подати 5 заяв на бюджетні місця та 15 – на платні;
  • повідомлення про рекомендації до зарахування вступники отримають не раніше, ніж 22 липня о 18:00, а також не пізніше, ніж о 12:00 24 липня;
  • вступна кампанія завершується 31 жовтня 2024 року.

Вступники на творчі та спортивні спеціальності замість співбесіди мають пройти творчий конкурс у закладах фахової передвищої освіти, у яких планують навчатись. При цьому результати національного мультипредметного тесту подавати не потрібно.

Нагадаємо, творчий конкурс – це форма вступного випробування, яка передбачає демонстрацію та оцінювання творчих або фізичних здібностей вступника, необхідних для здобуття фахової передвищої освіти за спеціальністю.

У 2024 році до проєкту Порядку прийому включені спеціальності 4 галузей знань:

  • Середня освіта (Фізична культура)», «Середня освіта (Образотворче мистецтво)», «Середня освіта (Музичне мистецтво)», Фізична культура і спорт»,
  • Дизайн» (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Перукарське мистецтво та декоративна косметика», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»),
  • «Архітектура та містобудування»,
  • «Стоматологія».

Передбачається, що кожний заклад освіти у Правилах прийому самостійно буде визначати мінімальне значення конкурсного бала, з яким вступник допускається до участі в конкурсному відборі до закладів фахової передвищої освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коледжі #вступ #порядок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...