• Головна
  • У Рівному обговорювали питання нацменшин
18:24, 20 березня
Надійне джерело

У Рівному обговорювали питання нацменшин

У Рівному обговорювали питання нацменшин

Майже 4% населення Рівненщини складають національні меншини.

Тому у Рівненській ОДА обговорили стан міжнаціональних відносин в області та проблемні питання етнічної, культурної та мовної самобутності нацменшин.

«Рівненська область є одним із поліетнічних регіонів України. Так, 70 різних національностей та народностей складають майже 4% населення регіону. Тому сьогодні вкрай важливо мати діалог з усіма меншинами Рівненщини», - сказала начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА  Любов Романюк.

До участі в нараді приєднались представники одразу сімох національно-культурних спільнот. Йдеться про польське, чеське, німецьке, єврейське, вірменське та азербайджанське та білоруське товариства.

Серед іншого йшлося про дотримання прав нацменшин, а також залучення закладів освіти до вивчення іноземних мов, культур і традицій.

До слова, впродовж 2023 року у сфері міжнаціональних відносин сталися певні законодавчі зміни. Зокрема, ухвалений новий Закон України «Про національні меншини (спільноти) України» з урахуванням більшої частини зауважень Венеціанської комісії, а також інші закони, які запобігають дискримінаційним проявам.

Також прийнята Державна цільова національно-культурна програма «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року, до якої увійшли обласні заходи. А також – Стратегія сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року та розроблено обласний план заходів на 2024-2025 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нацменшини #питання #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...