• Головна
  • На Рівненщині триває інвентаризація об’єктів культурної спадщини
15:00, 2 березня
Надійне джерело

На Рівненщині триває інвентаризація об’єктів культурної спадщини

На Рівненщині триває інвентаризація об’єктів культурної спадщини

В обласній раді відбулося навчання для працівників тергромад Рівненщини, яківідповідають за збереження об’єктів культурної спадщини.

Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетів органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Першочергово фахівцям нагадали про дотримання норм чинного законодавства. Сьогодні система збереження таких об’єктів регулюється широким колом актів. Зокрема, законами України «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», «Про охорону археологічної спадщини», «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», «Про архітектурну діяльність» та інші.

В ході наради представникам тергромадвкотре наголосили на паспортизації об'єктів культурної спадщини та наявності в тергромаді історико-архітектурного опорного плану. На ньому позначені пам'ятки архітектури, історична забудова, природні заповідники та елементи ландшафту, межі зон охорони пам’яток культурної спадщини.

Серед іншого розповіли про особливості проведення ремонтно-реставраційних робіт. Адже реставрація будинку, споруди, які належать до пам’яток архітектури або ж мають культурне значення для громади чи всього населення, потребує особливого підходу.

На законодавчому рівні існують різні охоронно-реставраційні методи, спрямовані на збереження цілісності історичних споруд: консервація, реставрація, ревіталізація, і кожен з них відіграє свою функцію.

Обговорили також процедуру реєстрації права власності на будівлі та земельні ділянки пам’яток національного та місцевого значення, порядок відводу земельних ділянок під будівлями.

Наостанок учасникам наради повідомили, що в березні для голів тергромад відбудеться практична платформа з питань інвентаризації об’єктів культурної спадщини. До заходу залучать істориків, науковців та профільних спеціалістів. Усі матимуть змогу поділитися власним досвідом, задати питання та отримати фахові консультації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Інвентаризація #обєкти #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...