• Головна
  • Передбачає за 15 років до появи симптомів: новий метод діагностики хвороби Альцгеймера
08:01, 27 лютого

Передбачає за 15 років до появи симптомів: новий метод діагностики хвороби Альцгеймера

Передбачає за 15 років до появи симптомів: новий метод діагностики хвороби Альцгеймера

Діагностика хвороби Альцгеймера на ранніх етапах є важливою в сучасних реаліях, адже хвороба становить загрозу для великого відсотка населення. Виявлення недуги на початку її маніфестації допоможе підібрати ефективне лікування і способи стримування її прогресування.

Вчені з Університету Ворика та Університету Фудань у Шанхаї представили нові результати, які можуть змінити уявлення про діагностику деменції.

Суть методу

Дослідники виявили білкові "біомаркери", що здатні буквально передбачати розвиток деменції ще до її початку.

У ході дослідження вони проаналізували базу даних зі зразками крові 52 645 здорових людей, зібраними з 2006 по 2010 рік. Зразки заморозили і проаналізували через 10 – 15 років, за цей час у 1417 учасників виявили деменцію.

Далі дослідники проаналізували 1463 білків у крові пацієнтів і виділили 11 з них, які спільно утворили білкову панель, здатну з високою точністю передбачати майбутній розвиток деменції. Зауважують, що вчені виключили стандартні фактори ризику як от вік, стать і рівень освіти.

Зауважте. Точність машинного моделювання прогнозування становила понад 90%.

Чому це важливо

Рання діагностика деменції має глобальне значення враховуючи поширеність захворювання у всьому світі. А виявиши захворювання ще до його "розквіту", може забезпечити лікування на ранніх стадіях захворювання, що забезпечить уповільнення його прогресування.

Професор Цзяньфен Фен з Університету Ворика сподівається, що ученим вдасться розробити ліки, які будуть здатні взаємодіяти з білками, які власне виявили під час цього дослідження.

Наголошують, що досягти цих результатів вдалось застосовуючи штучний інтелект в комбінації з аналізом білків. І на думку вчених, це відкриває нові перспективи для точної медицини.

Ці дані є важливим кроком у контексті прогнозування деменції та може допомогти у створенні більш доступних і неінвазивних методів скринінгу населення.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування #Медицина #Профілактика захворювань #Новини Здоров'я #Деменція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...