• Головна
  • Чи можна заміняти оригінальні ліки на аналоги
10:40, 24 лютого

Чи можна заміняти оригінальні ліки на аналоги

Чи можна заміняти оригінальні ліки на аналоги

Заміна оригінального препарату на дженерик – поширена практика в медицині. Вона дає змогу знизити витрати на лікування без втрати ефективності.

Дженерики – препарати-копії оригінальних брендових ліків. Вони містять ті ж активні інгредієнти в тій же дозі, демонструють біоеквівалентність оригінальному препарату та відповідають йому за якістю, безпекою та ефективністю.

Випуск дженериків можливий лише після закінчення патенту на оригінальний препарат. Патентний захист триває 20 років та дозволяє компанії-новатору компенсувати вкладені витрати на препарат.

Відмінності між оригіналом та дженериком

Допоміжні речовини – хоча активні інгредієнти однакові, допоміжні компоненти (наповнювачі, барвники, консерванти та смакові добавки) у препаратів можуть відрізнятися. Ці відмінності зазвичай не впливають на ефективність та безпеку препарату. Але для пацієнтів з чутливістю або алергією на певні допоміжні компоненти вони мають визначальне значення при виборі препарату.

Вартість – дженерики зазвичай значно дешевші за оригінальні препарати, тому що виробникам аналогів не потрібно вкладатися в розробку молекули та дослідження для її перевірки.

Упаковка та брендинг – часто дженерики мають простіший дизайн упаковки та назву, засновану на активній речовині, а не на брендовій назві.

Коли оригінальний препарат краще не міняти

Як правило, дженерики відповідають тим самим стандартам якості, безпеки та ефективності, що й оригінальні препарати. Але бувають випадки, коли генерична заміна може бути недоцільною:

    • Якщо у препарату маленька різниця між терапевтичним та токсичним дозуванням, то навіть невеликі відхилення в концентрації активної речовини можуть бути критичні. Наприклад, препарати: варфарин, літій, деякі протисудомні та кардіологічні препарати.
    • Деякі пацієнти можуть бути чутливі до допоміжних речовин, які використовуються в дженериках, але відсутні в оригінальному препараті. У таких випадках заміна може призвести до алергічних реакцій або інших побічних ефектів.
  • Якщо пацієнт добре реагує на оригінальний препарат і добре його переносить, лікар може не міняти ліки, особливо при лікуванні серйозних станів.
  • У поодиноких випадках дженерики можуть вироблятися компаніями, які не дотримуються стандартів виробничої практики. Тоді оригінальний препарат може бути надійнішим.

Завжди важливо консультуватися з лікарем, перш ніж замінювати оригінальний препарат на дженерик, щоб переконатися, що це безпечно та доцільно у вашому конкретному випадку.

Дженерики відіграють важливу роль у зниженні витрат на ліки та роблять їх більш доступними для людей. Перед випуском на ринок вони проходять строгу перевірку з боку регуляторів, тому багато лікарів виписують дженерики, коли це можливо.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ліки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...