• Головна
  • "Потрібно більше часу": жінки та чоловіки по-різному реагують на наркоз
08:00, 22 січня

"Потрібно більше часу": жінки та чоловіки по-різному реагують на наркоз

"Потрібно більше часу": жінки та чоловіки по-різному реагують на наркоз

Стосовно анестезії існує досить багато упереджень. Про те, що ж відбувається з нашим мозком та тілом під наркозом також є досить багато досліджень. Тепер науковці зробили відкриття щодо того, як наркоз впливає на організм залежно від статті.

Вчені з Пенсільванського університету вирішили дослідити вплив статевих гормонів на чутливість до анестезії у жінок і чоловіків. Вони провели дослідження за участі як мишей, так і людей-добровольців.

Деталі дослідження

Поведінкові тести на мишах були спрямовані на вивчення чутливості до анестетиків, а експерименти за участю людей – охоплювали оцінку реакції на звукові сигнали, тести на усвідомленість та когнітивні здібності.

Результати показали, що жінкам було потрібно більше часу, щоб увійти в наркоз. Крім того, вони швидше виходили з нього.

Цікаво, що це вдалось підтвердити як на рівні м'язової активності, так і на поведінковому. Рівень опору чоловіків також був пов'язаний із рівнем тестостерону.

Науковці також встановили, що відмінності в чутливості до анестезії у чоловіків та жінок можуть бути пов'язані зі статевими гормонами та їхнім впливом на гіпоталамус (частина мозку, яка відповідає за сон).

У цьому питання електроенцефалограми у людей не виявили статевих відмінностей, та у мишей-самців зафіксували вищий рівень активності в гіпоталамусі.

Що це означає

Імовірно, статеві відмінності в чутливості до анестезії є еволюційно застарілими.

Одним із висновків науковців є необхідність перегляду методів введення анестетиків, враховуючи статеві особливості.

Також учені зазначили, що наразі загалом медична практика ґрунтується на даних, зібраних переважно у чоловіків, що може призводити до недооцінки потреб в анестезії для жінок.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медицина #Новини Здоров'я #Лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...