• Головна
  • В обласній бібліотеці для слабозорих Рівного заговорили книги
09:10, 29 серпня 2013 р.

В обласній бібліотеці для слабозорих Рівного заговорили книги

Книжки в обласній бібліотеці навчилися говорити, щоправда російською. Голос їм подарував новий пристрій для слабозорих - тифлофлешплеєр. Цей прилад озвучує друкований текст з електронних носіїв, таких як диск чи флешка та вже давно користується популярністю у світі. В Україні ж нині таких плеєрів лише 5

Просто та легко користуватися тифлофлешплеєром, - каже тренер-консультант Петро Озарчук. Живиться пристрій від розетки або батарейок. Останні можуть працювати без підзарядки 18 годин поспіль. Зчитувати ж інформацію тифлофлешплеєр може як з диску, так і з флешки. Втім, це ще не всі можливості.

Петро Озарчук, тренер-консультант Інтернет-центру "Окуляр":

- Тексти він може читати, тобто текстові документи, програвати аудіокниги або вже по Інтернеті зв’язуватися з радіостанціями. 

Подібний прилад є лише у п’яти містах України. Коштує він близько п’яти тисяч гривень, втім, рівненській книгозбірні дістався безкоштовно.

Тетяна Рижа, бібліотекар Інтернет-центру "Окуляр":

- Тифлоплеєр – це є один із засобів реабілітації для людей із вадами зору у нашій бібліотеці. Завдяки проекту "Тифлоцентр" і підтримці Посольства США був придбаний даний прилад.

Оцінив новинку і Павло Добробудцький. Каже, що користуватися тифлофлешплеєром дуже просто.

Павло Добробудцький, слабозорий:

- Цей пристрій зіграє велику роль в житті незрячої людини, тому що з ним незряча людина буде мати вільний доступ до книг, зможе слухати музику чи радіо. Він простий, ним можуть користуватися і старші люди, бо там мало кнопок і певні кнопки відповідають за деякі функції одночасно. Їм можна навіть друкувати і він озвучує кожну букву.

Сьогодні бібліотеку відвідує понад сім десятків слабозорих і усі вони мають змогу скористатися новинкою. Щоправда, аби уникнути черг, оскільки тифлофлешплеєр лише один, у книгозбірні радять попередньо записуватися на прослуховування. Втім, самі слабозорі ажіотажу не очікують. Кажуть, у більшості його потенційних користувачів є вдома комп’ютер і потреби у тифлофлешплеєрі вони не мають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...