• Головна
  • Вітамін С проти застуди: нові дані про ефективність такого лікування
07:58, 24 грудня 2023 р.

Вітамін С проти застуди: нові дані про ефективність такого лікування

Вітамін С проти застуди: нові дані про ефективність такого лікування

У нещодавно опублікованому метааналізі вчені проаналізували дослідження, які розглядали вплив додаткового приймання вітаміну С на симптоми та тривалість застуди. Результати вказують на вплив вітаміну С на скорочення тривалості важких симптомів.

Попри переконливі докази, отримані від метааналізів та рандомізованих контрольованих досліджень, про позитивний вплив приймання вітаміну С на зменшення тривалості та тяжкості застудних захворювань, деякі впливові дослідження створили переконання, що така практика марна.

Нове дослідження вітаміну С

У попередньому дослідженні автори вивчали вплив вітаміну на симптоми застуди. В цьому дослідженні вони продовжили цю роботу, оцінюючи вплив додаткових доз вітаміну С на тяжкість хвороби. В аналіз розглядали ті випробування, де використовувалися плацебо-контрольовані групи й де випробувані, які були здорові на момент початку випробувань, приймали принаймні 1 грам вітаміну С на день.

Критерії дослідження дозволили вченим дізнатися, як регулярне застосування добавок впливає на застуди, що виникли під час випробування. Мінімальна доза була визначена на основі попередніх досліджень, які вказували на залежність між дозою та реакцією у цьому діапазоні.

Вітаміні С покращує перебіг застуди

Результати метааналізу показали, що приймання добавок із вітаміном С скоротило дні відсутності у школі або на роботі на 15%. У групах, які отримували добавку, також спостерігалося зниження тяжкості застуди на 13%. У всіх 15 порівняннях сукупний позитивний ефект 1 граму або більше вітаміну С становить 15%, що вказує на значне зниження тяжкості захворювання.

Щодо тривалості важких симптомів, аналіз виявив їх зниження при прийманні добавок з вітаміном С на 15 – 26%. При цьому тяжкі симптоми зменшилися, хоча загальна тривалість хвороби не скорочувалася. Також були деякі ознаки того, що ефекти можуть бути сильнішими для чоловіків, порівняно з жінками.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...