• Головна
  • Чи готова ваша дитина до школи?
Новини компаній
17:44, 20 грудня 2023 р.

Чи готова ваша дитина до школи?

Новини компаній

У деяких сім'ях час вступу до початкової школи асоціюється з невизначеністю — батьків супроводжують страхи та сумніви щодо того, чи готова їхня дитина йти до школи з вересня. Якщо ви також належите до цієї групи, можливо, ви ставите собі питання про те, чи зможе ваша дитина впоратися зі шкільними обов'язками, чи зможе вона засвоїти очікуваний матеріал, чи зможе налагодити стосунки з іншими дітьми, чи не буде вона перевантажена домашніми завданнями, чи зможе вона витримати стрес від нових викликів. Це важливі питання, і ви, безумовно, не самотні в пошуках відповідей на них.

Чи готова ваша дитина до школи?, фото-1

Додаткові заняття перед школою

До того, як дитина вступить до школи, з нею варто займатися самостійно. При вступі до загальноосвітньої школи краще буде, якщо в неї вже будуть певні знання. У цьому можуть допомогти як батьки, так і курси підготовки до школи.

У контексті розгляду готовності до школи трапляється, що наше мислення йде в одному напрямку: ми розуміємо, що підготовка до школи — це готовність дитини до школи. Ми міркуємо так: школа ставить перед дитиною низку різних вимог, і дитина повинна бути здатною впоратися з цими вимогами. Тому вона повинна володіти певним набором знань, якостей і навичок, необхідних для початку навчання в школі.

Якщо вона має їх (або більшість з них), вона може впоратися. Очікується, що дитина впишеться у вимоги системи освіти — у фокусі уваги тут явно перебуває дитина. Що робити, якщо вона не вписується? Дитину потрібно більше стимулювати, потрібно займатися, потрібно наздоганяти — і все це для того, щоб вона змогла адаптуватися до вимог і якось впоратися в школі.

Готовність дитини

Готовність дитини залежить, серед іншого, від процесів біологічного дозрівання (розвиток відповідних структур мозку, зростання ваги, м'язів, кісток, сенсорний розвиток), які відбуваються у власному ритмі та займають певний час. Крім того, на нього впливає навколишнє середовище — як вдома, так і в дошкільному закладі — створюючи умови, простір і можливості для розвитку дитини.

Дуже важливою складовою готовності дитини є її власна активність. Діти мають природну потребу розвиватися: пізнавати нове, отримувати досвід, експериментувати, займатися фізичними вправами. Таким чином вони набувають нових важливих навичок, які знадобляться, зокрема, на порозі школи. Іноді дорослим, які спостерігають збоку, здається, що діти просто граються, в той час, як вони вчаться, наприклад, непростому мистецтву співпраці, ведення переговорів чи пошуку компромісу. Не треба багато пояснювати, наскільки важливі ці компетенції не лише в школі, а й у житті загалом.

На які аспекти функціонування дитини варто звернути увагу в контексті готовності до школи? Безумовно, важливо дивитися на дитину в цілому — з точки зору того, як розвивається її тіло (чи здорова вона, чи швидко втомлюється, чи правильно працюють органи чуття, наприклад, зір, слух, чи правильно вони скориговані, чи добре розвинена моторика — як тіла, так і рук), аж до того, як розвивається організм дитини. Це стосується розвитку тіла дитини, розвитку її розуму (чи може вона зосередитися, чи запам'ятовує важливу інформацію, чи сприймає причинно-наслідкові зв'язки, які знання вона має про навколишній світ) та соціально-емоційного розвитку (чи може вона справлятися з емоційною напругою у спосіб, який приносить користь їй самій, а не завдає шкоди іншим, чи може вона налагоджувати та підтримувати задовільні стосунки з іншими людьми).

Крім того, важливими компетенціями на порозі школи будуть здатність самостійно задовольняти свої потреби в новому середовищі, вміння функціонувати в групі незнайомих дітей, вміння взаємодіяти з педагогом і працювати під його керівництвом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...