• Головна
  • Незручне питання: чому виникають анальні тріщини та як їх вилікувати
09:57, 18 грудня 2023 р.

Незручне питання: чому виникають анальні тріщини та як їх вилікувати

Незручне питання: чому виникають анальні тріщини та як їх вилікувати

Анальна тріщина – це розрив слизової оболонки анального каналу прямої кишки. Таке іноді трапляється і цього не потрібно соромитися, оскільки без лікування ця травма може мати погані наслідки.

Стадія хвороби буває гострою чи хронічною, без лікування більш як три місяці гостра перетворюється на хронічну.

Причини анальної тріщини

Анальні тріщини дуже поширені у немовлят, але можуть виникати у людей будь-якого віку.

  • проходження твердого стільця;
  • закреп та напруга при дефекації;
  • хронічна діарея;
  • анальний секс;
  • пологи;
  • хвороба Крона – запальне захворювання кишківника;
  • рак анального каналу;
  • ВІЛ;
  • туберкульоз;
  • сифіліс.

Які симптоми анальної тріщини

Клінічна картина анальної тріщини є досить характерною. Подразнення нервових закінчень слизової оболонки при тривалому існуванні тріщин викликає різкі болючі відчуття і нерідко спазм сфінктера заднього проходу. Основні симптоми анальної тріщини

  • Різкі болі при дефекації та після неї – від кількох хвилин до кількох годин.
  • Побоювання дефекації, що призводить до закрепів.
  • Спазм сфінктера заднього проходу через болі під час дефекації, що ускладнює спорожнення кишківника.
  • Невелика кровотеча червоними краплями або мазками на туалетному папері.
  • Анальний свербіж.

Окрім болю та зниження якості життя, анальна тріщина може викликати гострий парапроктит – запалення навколо прямої кишки, свищ прямої кишки, кровотечу, каліт – запалення товстої кишки.

Лікування анальних тріщин

Лікар може попросити виключити гострі, солоні страви та алкоголь та призначити проносні препарати, а також болезаспокійливі засоби – парацетамол чи ібупрофен. Для зняття спазму м'язів сфінктера порекомендує теплі сидячі ванни, кілька разів на день.

Хірургічне лікування проводять, якщо зʼявилася хронічна форма хвороби, якщо консервативне лікування не допомагає. Основний метод – бічна сфінктеротомія. Роблять невеликий розріз кільця м'яза, що оточує анальний канал – сфінктер, щоб зменшити навантаження на канал.

В результаті анальна тріщина швидше гоїться і не утворюються нові тріщини. Якщо тріщина хронічна, проводять пересадку ділянки здорової тканини для відновлення тріщини та покращення кровопостачання.

Щоб запобігти утворенню анальних тріщин, рекомендують їсти їжу з високим вмістом клітковини, пити рідину та регулярно робити фізичні вправи. Наприклад, робити щоденну прогулянку або бігати, не відкладати похід у туалет при позивах, використовувати м'який туалетний папір.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

З серпня 2023 року у Львові функціонує приватна лікарня Святої Параскеви. Нова локація розширила можливості діагностичного центру на вулиці Софії Яблонської, 7, в котрому вже понад 13 років надають комплексну допомогу пацієнтам.

Лікарня пропонує низку нових та передових послуг. Багато із них можливі завдяки відділенню анестезіології та інтенсивної терапії. Редакція 24 Каналу дізналася, як воно укомплектоване та що тут пропонують пацієнтам.

Зібрали 5 головних фактів, про які варто знати під час вибору лікарні для себе чи рідних. Детальніше про них – у матеріалі.

Від знеболення до відновлення

В загальній структурі анестезіологія та інтенсивна терапія (реанімація) – це складова стаціонару лікарні на вулиці Смаль-Стоцького, 13. Тут забезпечують безпечне знеболення пацієнтів та підтримку його життєвих функцій під час операцій та важких станів.

Однією із переваг є безперебійна робота відділення та персоналу, що турбується за пацієнтів після реанімації. Приміром, у лікарні цілодобово чергує анестезіологічна бригада, яка невідкладно зреагує на будь-які відхилення в післяопераційний період.

Ще один важливий аспект – комфорт. Для повного відновлення після операції пацієнтів переводять у затишні палати відновлення (післянаркозного сну), а згодом – в укомплектовані палати інтенсивної терапії чи палати хірургічного відділення. Затишні приміщення та догляд сприяють розслабленню. До того ж відкривають можливість для візитів близьких і рідних. Адже у лікарні розуміють, як важливо впевнитися у тому, що все пройшло добре.

Різні види анестезії

Як розповіла завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олена Брухтій, знеболення проводять під час операцій та в період післяопераційного відновлення організму. Це допомагає запобігти можливому болю після операції та пришвидшити відновлення пацієнта.

Для цього ми пропонуємо різні види анестезії, включаючи седацію, загальну, місцеву, регіонарну анестезію та інші,
– додає вона.

Як працює відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні Святої Параскеви: дивіться відео

Важливо, що в лікарні практикують людиноцентричний підхід. Вид анестезії залежить від виду характеру операції, а також індивідуальних особливостей пацієнта. Це зводить до мінімуму ризик ускладнень, дозволяє правильно підібрати дозування, забезпечити знеболення на необхідний термін та повернути чутливість у відповідний час.

Суворі вимоги до обладнання і знеболювальних препаратів

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії укомплектовані обладнанням експертного класу:

  • наркозними апаратами, апаратами штучної вентиляції та станцією спостереження за станом пацієнта від компанії General Electrics;
  • інфузоматами фірми B.Braun;
  • біфазними дефібриляторами від фірми Mindrey.

Це передове обладнання відповідає найкращим національним та міжнародним стандартам, а також проходить ретельну регулярну перевірку.

Індивідуально підбираються також засоби для анестезії і допоміжні медикаменти.

В нашому медзакладі до препаратів анестезіологічного забезпечення: снодійного, м’язових релаксантів ставляться дуже ретельно,
– розповідає Брухтій.

Чинники безпеки

Під час перебування пацієнта в палаті інтенсивної терапії чинники безпеки є надважливим. І мовиться не лише про дотримання алгоритмів, що включає передопераційний огляд, формування протоколу кожної анестезії, супровід анестезіолога під час діагностики та інвазивних втручань і спостереження за післяопераційним перебігом, але й про інфекційну безпеку в лікарні та в операційній. Тому у лікарні:

  • діє власна служба медичного клінінгу,
  • є центр стерилізації,
  • передбачена система вентиляції, що забезпечує високу частоту (кратність) зміни повітря, створює здоровий клімат, знижує ризики поширень внутрішньолікарняних інфекцій і сприяє швидшій виписці пацієнтів.

Ще один важливий момент – одноразові витратні матеріали. Бахіли, халати, шапочки, простирадла вже враховані у вартість процедур, а відтак не доведетьс�� думати про додаткові речі.

Супровід висококваліфікованої команди

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії щодня робить все можливе, щоб страх перед загальним наркозом залишився у минулому. Ключову роль у цьому відіграє команда з багаторічним досвідом роботи та системою управління якістю медичної допомоги.

Усього тут працює 19 анестезіологів, 7 анестезисток та 5 медичних сестер палат інтенсивної терапії, завдяки злагодженій роботі котрих вдається змінити звичне уявлення про інтенсивну терапію та суміжні послуги.

Передчасна еякуляція — це еякуляція, яка відбувається до або незабаром після проникнення в піхву, або до того, як партнерка досягне оргазму. Вона є найпоширенішою сексуальною дисфункцією у чоловіків, і її поширеність становить від 20 до 30%.

Буває так, що чоловік досягає оргазму та еякулює під час статевого акту раніше, ніж хотілося б. Існує два типи передчасної еякуляції.

Первинна. Починається з перших статевих контактів і відбувається майже завжди. Вторинна чи набута. Розвивається, попри те, що раніше проблем з еякуляцією не було.

Чому виникає передчасна еякуляція

Причини первинної передчасної еякуляції часто є психологічними. Наприклад, сексуальне насильство або травмуючий сексуальний досвід у юному віці.

Вторинна може бути викликана психологічними чи фізичними факторами. До перших належать стрес, тривожність, проблеми у стосунках, депресія. До других – надмірне вживання алкоголю, зміна рівня гормонів, запалення передміхурової залози.

Поки передчасне сім'явипорскування трапляється не часто, це не привід для занепокоєння. Діагноз ставлять, якщо:

  • чоловік завжди чи майже завжди еякулює впродовж хвилини після проникнення;
  • майже весь час неспроможний відстрочити еякуляцію;
  • переживає і намагається уникати сексуальної близькості.

Як собі допомогти

Ось методи, які можна спробувати, перш ніж звертатися по медичну допомогу:

  1. Мастурбувати за годину – дві до сексу.
  2. Використовувати презерватив із товстого латексу з анестетиком, щоб зменшити чутливість.
  3. Зробити глибокий вдих, щоб ненадовго вимкнути еякуляційний рефлекс.
  4. Робити перерви під час сексу, відволікатися та думати про щось інше.
  5. Займатися сексом так, щоб партнер чи партнерка були зверху.
  6. Робити вправи Кегеля для тазового дна, щоб зміцнити м'язи, здатні затримувати еякуляцію.
  7. Також можна використовувати техніку паузи – стискування. Після стимуляції статевого члена, коли чоловік готовий до еякуляції, потрібно стиснути кінець пеніса в точці, де головка з'єднується зі стрижнем, і утримувати кілька секунд, доки не пройде бажання еякулювати.

Як лікують передчасну еякуляцію

Якщо самодопомога не допомагає або одночасно турбує проблеми з досягненням або підтриманням ерекції, можна звернутися до уролога чи психіатра, який спеціалізується на сексуальній дисфункції.

Загальні варіанти лікування включають консультації та місцеві анестетики, які наносяться на статевий член за 10 – 15 хвилин до сексу, щоб зменшити чутливість та уповільнити еякуляцію. Також призначають ліки для вживання, вони можуть відстрочити оргазм. Іноді може знадобитися час, щоб підібрати потрібне лікування або відповідну комбінацію методів.

Консультації можуть допомогти зменшити занепокоєння і знайти найкращий спосіб упоратися зі стресом. Наприклад, було б обнадійливо почути, що кожен 5 чоловік має труднощі з еякуляцією, а середній час від початку статевого акту до кульмінації складає близько 5 хвилин.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...