У Рівному ковалі створили «алею ангелів» (ФОТО)
Метал в руках людини здатен оживати та трансформовуватись в чудернацькі форми та образи. Це наочно демонстрували близько двох сотень «приборкувачів вогню» з усієї України та деяких країн світу.
В Рівному вдруге відбувся фестиваль ковальського мистецтва "Металеве серце України". І якщо минулоріч він був всеукраїнським, то цього року набув статусу міжнародного, оскільки на ковальський вернісаж приїхали представники з Болгарії, Чехії, Нідерландів, Японії, Англії.
Відтак, у 2012 році було 60 учасників, а в цей рік – близько 200. З українських областей, ясна річ, приїхало найбільше – репрезентовано 16 регіонів.- Тут немає переможців. Всі вже вважаються переможцями, адже кожен подарував частинку своєї творчості – зробив своє бачення квітів та вплів у волосся «Даринки», -підкреслює організатор фестивалю Ніна Юріївна Крока.
Між тим, цього року введено кілька цікавинок. Окрім того, що фестиваль став міжнародним, паралельно з ним був оголошений конкурс скульптур – на кращого металевого ангела, всі роботи якого знаходилися біля фонтану.
Таким чином, нехай лишень і на два дні, але в Рівного з’явилась своя «алея ангелів».
До речі, кращого «ангела» обирали самі ковалі.
- Я із Миколаєва. На фестиваль ковальського мистецтва приїхав вперше. Минулого року, на жаль, не зміг потрапити. Враження склались винятково приємні. Показував усім охочим майстер-клас. Також ось привіз квіти на «Даринку». Зустрічали мене дуже добре, гостинно. Не знаю, мені все сподобалось, - говорить коваль Дмитро Ворчаков.
Втім, найголовнішою родзинкою, чи то пак, вишенькою на святковому торті була «Даринка-ангел» - міфологічна істота в індивідуальній творчій подачі. Автором та, власне, творцем цієї дивовижі став рівненський коваль Роман Велігурський.- Вона не несе ніякого смислового навантаження – це не ангел в прямому релігійному розумінні. Просто перегукується з образом ельфа з англійської міфології, повітрулі з українській міфології., або ж мавки з Лесі Українки. Ось так ми проілюстрували цей об’єкт, тільки він в нас доповнений образом такої собі дівчини в квітах, - пояснює Роман Велігурський.
Роман говорить, що на скульптуру витратив два з половиною місяці. Це, мовляв, була складна важка робота, але з цікавими технологічними ходами. Для майстра це перший досвід пластики таких розмірів. А ідея, каже, виникла дуже просто. Свято ж припадає на серпень, який є уособленням родючості та достатку.- Складається враження, що це повний добробут. Це символ такої родючості, забезпеченості. Тут абстраговані форми, які синтезувалися в естетичні поєднання, комбінації. Воно складається як конструктор, обдумуєш кожен блок, кожну частину. І дивишся настільки це новаторськи. Стояло ціллю зробити саме незвичайну річ, і щоб вона водночас була читабельною для пересічного громадянина, а образ зрозумілим для більшості людей.Основна робота була моя. Дуже складно, знаєте, пояснити іншим людям саму стилістику. Тому, можливо, вона дещо заіндивідуальна. Думаю, що квіти абсолютно зараз вписуються. В цілому, мені здається, ідея вдалася. А рівняни можуть спокійно насолоджуватись цією красою та фотографуватись, - додає Роман Велігурський.
Понад те, ковалі впродовж двох важких днів показували рівнянам та гостям міста як вони вміють віртуозно вправлятись із кувалдами та вогнем.
Насправді ж це титанічна праця. Температура над горнилом досягає 900 градусів Цельсія.
Окрім майстер-класів, ковалі дивували відвідувачів вернісажу кращими свої творіннями. А квіти, які кожен привіз із собою, уплітали в волосся центральної експозиції «Даринки-ангела». Відтак, кожен коваль залишив у Рівному часточку себе.
До слова, кожна центральна фігура фестивалю, відтепер, виставлятиметься на загальне споглядання. І першою з них стане «Даринка-ангел», яку встановлять на алеї між «Златою Плазою» та обласним краєзнавчим музеєм, на цьому наголосив міський головаВолодимир Хомко, який теж не оминув нагоди побувати на з’їзді кращих ковалів.- Рік назад виникла чудова ідея створити цей фестиваль. За два роки витрачено колосальну кількість енергії. Але це залишить великий слід в місті Рівному. Кожного року, гадаю, ми будемо ось такі центральні фігури виставляти і першою скульптурою біля «Злати Плази» стане «Даринка». Ми встановимо спеціальні підставки. З часом це місце все буде в скульптурах. Ні в одному місті не буде такої краси. Дуже сподіваюсь, що ніхто не буде руйнувати, для цього, звичайно, ми там влаштуємо відеокамери.
Щоправда, встановлять «Даринку» згодом. Адже образ потребує логічного завершення.
- Даринка встановиться через місяці два – не раніше, тому що її треба довести до цієї гармонії та краси, яка повинна бути. Ми над нею попрацюємо і тоді тільки виставимо. Гляньте на неї – вона неймовірна, такої скульптури в світі немає. І по-моєму, це найкраще, що в нас було на фестивалі, - говорить Ніна Юріївна.
Нагадаємо, що минулого року фестиваль ковалів у Рівному увійшов у двадцятку«Найгучніших подій України».
Що ж, сподіватимемося, що цього року по наповненості та гучності проведення. він затьмарить попередній.
Коментарі