• Головна
  • Як часто люди, які хворіли на COVID-19, відчувають задишку або втому
08:01, 14 листопада 2023 р.

Як часто люди, які хворіли на COVID-19, відчувають задишку або втому

Як часто люди, які хворіли на  COVID-19, відчувають задишку або втому

Люди, які перехворіли на COVID-19, вдвічі частіше відчувають задишку, втому, втрату пам'яті у порівнянні з тими, хто ніколи не інфікувався коронавірусною інфекцією.

Відповідні висновки науковці опублікували в журналі BMC Infectious Diseases. Дослідження проводили норвезькі дослідники.

Як проводили дослідження

Вони порівняли ймовірність наявності 17 різних постковідних симптомів залежно від того, перенесла людина коронавірус, чи ні. Робота охоплює дані близько 54 тисяч людей, у яких був лабораторно підтверджений COVID-19 у період з лютого 2020 року по лютий 2021 року.

Також у досліджені врахували дані понад 485 тисяч людей, які ніколи не хворіли на коронавірус. Зауважують, що більшість учасників дослідження на той час не були вакциновані проти COVID-19.

Що виявили вчені

Результати показали, що люди, які перехворіли COVID-19, вдвічі частіше відчувають задишку або втому, а також частіше стикаються з проблемами запам'ятовування та пригадування. Ба більше, вони частіше скаржаться на головний біль у порівнянні з людьми, які ніколи не хворіли на COVID-19.

Увага. Дослідники вивчали лише симптоми, які виникли принаймні через 3 місяці після того, як їм діагностували COVID-19.

Також у результатах дослідження вказують, що тяжкий перебіг хвороби значно підвищує ризик тривалих симптомів COVID-19: задишки, втоми та втрати пам'яті.

Щодо того, наскільки точним є дослідження та чи варто опиратись на виявленні факти, учені зазначили, що в Норвегії реєструють не всі симптоми, про які повідомляють під час візиту до лікаря загальної практики. А тому, у перспективі слід провести додаткові дослідження, аби достеменно зрозуміти взаємозв'язок постковідних станів.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Профілактика захворювань #Лікування #Коронавірус COVID-19
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...