• Головна
  • Учені вперше змогли заразити хворобою Альцгеймера здорових тварин
07:59, 23 жовтня 2023 р.

Учені вперше змогли заразити хворобою Альцгеймера здорових тварин

Учені вперше змогли заразити хворобою Альцгеймера здорових тварин

Учені вперше трансплантували кишкову мікробіоту людей, які хворі на Альцгеймера, здоровим щурам. Унаслідок цього у тварин, неочікувано для науковців, розвинулися когнітивні порушення.

Дослідження провели учені Національного університету Корка в Ірландії. Таким чином вони довели, що порушення пам'яті у людей з хворобою Альцгеймера можуть передаватися.

Ба більше, наявність специфічних бактерій у кишківнику можуть впливати на розвиток когнітивних порушень у пацієнтів із хворобою Альцгеймера.

Роль кишківника у розвитку Альцгеймера

Інакше кажучи, мікробіом кишківник може мати ключову роль у дослідженні розвитку і прогресування хвороби Альцгеймера та інших форм деменції. Ці нові дані можуть стати ключовими для розвитку нових діагностичних способів цього захворювань.

Хворобу Альцгеймера найчастіше виявляють уже під час або після появи симптомів когнітивних порушень. Часто уже на пізній стадії прогресування захворювання. Особливо враховуючи сучасні терапевтичні підходи,
– пояснив нейробіолог Івонн Нолан.

Перспектива дослідження

А тому, розуміючи, що зміни мікробіоти кишківника можуть бути потенційним фактором ризику розвитку хвороби Альцгеймера, це відкриває для медиків широкі перспективи і є гарними новинами для пацієнтів, адже це шанс виявити Альцгеймера значно раніше появи видимих ознак захворювання.

Водночас ученим ще належить з'ясувати, яким чином мікробіота насправді відіграє причинну роль у розвитку симптомів руйнівної хвороби.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування #Шлунково-кишковий тракт #хвороба Альцгеймера
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...