• Головна
  • Чи циркулює в Україні новий штам COVID-19 Pirola та які його симптоми: дані МОЗ
11:03, 20 жовтня 2023 р.

Чи циркулює в Україні новий штам COVID-19 Pirola та які його симптоми: дані МОЗ

Чи циркулює в Україні новий штам COVID-19 Pirola та які його симптоми: дані МОЗ

Новий штам COVID-19, який має назву Pirola (або BA.2.86), наразі активно поширюється у світі й інфікує мільйони людей. В Україні захворюваність на коронавірус теж зросла. Про те, який штам домінує у нас і чи виявили різновид Pirola, розповіли у МОЗ.

Зокрема, про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Він також перерахував симптоми нового різновиду коронавірусу.

За даними МОЗ, станом на сьогодні на території України не виявлено випадків інфікування Pirola. Водночас такої імовірності у відомстві не виключають.

Ми не виключаємо, що новий варіант коронавірусної інфекції з'явиться на території України. Враховуючи, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам,
– зауважив Ігор Кузін .

Симптоми у нового штаму:

  • нежить;
  • головний біль;
  • втома;
  • чхання та біль у горлі;
  • рідше – подразнення очей і висипи.

Зверніть увагу! Штам Pirola вперше виявили в Ізраїлі. Відомо про понад 100 тисяч випадків у багатьох країнах, зокрема: у Великій Британії, США, ПАР, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії.

Раніше головний санлікар зазначав, що в Україні продовжать відстежувати епідеміологічну ситуацію та фіксувати випадки інфікування новими штамами.

У МОЗ нагадують, що єдиним дієвим способом забезпечити імунітет проти COVID-19 – є вакцинація.

Раніше Ігор Кузін також пояснив, проти коронавірусної інфекції. Оскільки загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера — це 3 щеплення.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міністерство охорони здоров’я #Профілактика захворювань #Коронавірус COVID-19 #Коронавірус в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...