• Головна
  • У Рівному в Народний дім поселять всіх політиків?
14:35, 20 серпня 2013 р.

У Рівному в Народний дім поселять всіх політиків?

У Рівному в Народному домі з'явились нові господарі. Міська влада, схоже, таки впустить у приміщення всіх, хто хотів отримати там свою приймальню. Як відомо, "свободівець" Олег Осуховський та "ударівець" Віталій Чугунніков звернулись до міської влади з проханням надати їм приміщення для громадських приймалень в Народному Домі. Це спричинило скандал. 

Міська ж влада вирішила звільнити приміщення за рахунок громадських організацій. Спілка письменників, зокрема, отримала листа від начальника управління комунальної власності міськвиконкому Наталії Поліщук про дострокове розірвання договору оренди приміщення і прохання виселитися до 31 травня цього року.

Втім, на захист письменників став депутат-мажоритарник з Києва Олександр Бригинець. Народний обранець звернувся до мера з проханням не приймати рішення щодо виселення громадських патріотичних організацій із Народного дому. Володимир Хомко у відповідь видав розпорядження створити комісію для вивчення ситуації.

Однак ситуація з часом вирішується. З 1 серпня в Народному Домі, а саме у колишньому приміщенні Народного Руху України, розпочала свою роботу громадська приймальня свободівця Олега Осуховського.

За словами народного депутата України Валентина Королюка, існує кілька причин для зміни місця його громадської приймальні.

- По-перше, у травні відбулися сумнозвісні події із рейдерським захопленням Руху. Не бажаючи бути причетним до розколу опозиції, я вийшов з Народного Руху і вступив до ВО "Батьківщина", як партії, на основі якої відбувається об’єднання опозиційних сил.

- По-друге, Народний Рух – єдина з політичних сил – орендарів Народного дому, яка не мала жодних пільг при оренді приміщень. Після того, як моя громадська приймальня переїхала у офісне приміщення на Курчатова, витрати на її утримання суттєво зменшилися, а отже, більше коштів можна спрямувати для роботи в окрузі. Ну, і по-третє. Мені особисто було дуже неприємно спостерігати за тими скандалами, які супроводжували намагання двох моїх колег народних депутатів Осуховського та Чугуннікова відкрити громадські приймальні у Народному домі. Відтак я написав добровільну відмову від приміщень в Народному домі, - зазначив Валентин Королюк.

В самій же "Свободі" підкреслюють небажання міської влади йти їм назустріч. За словами рівненських "свободівців", міська рада не хотіла надавати їм приміщення в Народному домі. Але після того, як приймальня Королюка змінила місцерозташування, законних підстав відмовити "свободівцям" у міської влади не було. Тож з 1 серпня приймальня Осуховського працює в Народному домі.

- Згідно Закону України "Про статус народного депутата України", органи місцевого самоврядування зобов’язані надати приміщення для громадської приймальні. Укладено договір між народним депутатом України та міською радою. Угода дійсна до часу закінчення повноважень Олега Осуховського, наголосив помічник нардепа та депутат обласної ради Олексій Бучинський.

Закон України "Про статус народного депутата України"

Стаття 28. Забезпечення народному депутату України умов для виконання депутатських повноважень

5. Народному депутату, обраному в одномандатному виборчому окрузі, на строк виконання його депутатських повноважень місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, в управлінні яких знаходиться відповідно державна власність чи комунальна власність територіальної громади на території відповідного виборчого округу, зобов'язані надати окреме технічно обладнане службове приміщення з розташуванням у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата з наступним відшкодуванням витрат в установлених межах і за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України.

Керівник органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, до якого письмово звернувся народний депутат щодо виділення йому службового приміщення, несе відповідальність за неналежне виконання цього Закону по створенню умов для здійснення повноважень народного депутата.

7. Місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, а також їх посадові особи зобов'язані сприяти організації звітів народних депутатів та їх зустрічей з виборцями. З цією метою відповідна місцева державна адміністрація, орган місцевого самоврядування надає безоплатно окреме пристосоване приміщення, обладнане засобами зв'язку, завчасно сповіщає виборців про час та місце звіту або зустрічі, інформує про це місцеві засоби масової інформації.

Невирішеною залишилася лише ситуація з приймальнею "ударівця" Віталія Чугуннікова. За словами прес-секретаря обласної організації партії Кличка Сергія Мініча, потрібне приміщення для приймальні Чугуннікова .

- Наразі нам запропонували приміщення по якому укладається договір позики. Як тільки усі юридичні питання будуть налагоджені, в Народному Домі працюватиме приймальня Віталія Семеновича (Чугуннікова - авт.), - підкреслив Сергій Мініч.

Тож тепер питання про виселення з Народного дому громадських організацій не стоїть. Однак що буде з "апетитними" приміщеннями в центрі міста залишається відкритим. Сайт чесних новин ВСЕ й надалі слідкуватиме за ситуацією з Народним домом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...