Рівненські дитячі садочки найкращі в Україні, але місць немає!
Спецкомісія, яка перевіряла рівненські садочки, побаченим задовлена. Капітальні ремонти, нові меблі, сантехніка, чиста постіль, яскраві стіни та привітні вихователі. Саме так зустрінуть 1 вересня своїх вихованців рівненські садочки. Щоправда не всі. Що саме бракуватиме дітям, з’ясується пізніше.
Начальник міського управління освіти Василь Харковець називає Рівненські садочки чи не найкращими в Україні. Упродовж тижня спеціальна комісія у складі освітян, працівників санепідемстанції, пожежників перевіряла підготовку садочків-ясел, просто садочків і навчально-виховних комплексів, шкіл, гімназій, колегіумів до початку нового навчального року. Начальник залишився задоволений побаченим.
Щодня комісія перевіряла по 6-7 закладів і в кожному екскурсії проводили завідуючі. Звітували перед начальством про витрачені кошти, які виділили з бюджету розвитку та здали батьки... як завжди добровільно.
— Цього року вперше за довгий період нам виділили понад 7 мільйонів гривень на освіту, — каже Василь Харковець. — Це найбільше ніж у попередні роки. Тому і зробити вдалося чимало. Однак і не всі плани реалізували. Аби тільки встигнути освоїти їх (гроші – ред.) до кінця року, щоб не забрали назад.
Головний освітянин із задоволенням перераховує нові облаштовані пральні, відремонтовані харчоблоки, дахи, приміщення, закуплене обладнання. Список солідний. І у багатьох садочках зміни видно неозброєним оком. Скажімо, у садочку інтелектуального напрямку «Чомусик» №41 нарешті всі вікна змінили на пластикові склопакети саме за бюджетні кошти і повністю відремонтували пральню. Далі допомагали вже батьки. Меблі, дидактичні матеріали, ігрові майданчики – це все було куплено вже за кошти сімейних бюджетів батьків.
Для прикладу в НВК №37 саме за кошти батьків, діти яких вчитимуться у молодших класах, облаштовано сучасний комп’ютерний клас. У групах дошкільнят, що необхідно купувати-ремонтувати, вирішували саме батьки, стверджує директор Людмила Шевчук, ні дирекція, ні вихователі не втручались. Тут вражають чистотою і різнокольоровістю спальні. Здається, що нову постіль закупили у всі групи: і ведмедики, і бджілки, і квіточки, і кошенята. У кухонних куточках висять бойлери для підігріву води – це вимога, яку необхідно виконати, інакше штрафи. Однак найбільше коштів і сил вкладено у санвузли – тут заміна відбулася тотальна. За 5 тижнів літніх канікул старі унітази і кахлю замінили. Тепер у дитячих туалетах маленькі нові унітазики, встановили душі з піддонами, щоб було зручно відмивати діток, якщо забрудняться, пояснює пані Людмила. У планах директора встигнути до нового року поміняти каналізаційну систему, на яку виділено 70 тисяч гривень. Якщо не освоять, доведеться повернути.
За попередньою інформацією усі дошкільні освітні заклади Рівного з ремонтними планами справились на відмінно, звітує Василь Харковець. Однак офіційне підтвердження комісії надійде 28 серпня з усіма необхідними підписами і печатками. Його обіцяють оприлюднити на своєму сайті. Тоді і можна сказати напевно, що рівненські садочки, як колись піонери, «Завжди готові!». А нині насправді готові 1 вересня (чи то пак 2го) прийняти у свої теплі обійми маленьких громадян держави, яка про них так добре дбає.
(людям без почуття гумору другу частину останнього складнопідрядного речення прохання не сприймати всерйоз)…
P.S. І у бочці меду ну ніяк без ложки дьогтю. Є друга новина – не надто втішна. У жодному з 33 державних і 1 відомчому ДОЗ обласного центру немає вільних місць. Деякі ясельні групи переповнені практично вдвоє. Ситуацію частково вирішать новостворені (аж три) групи, однак до 1 вересня навряд чи хоч якусь з них відкриють.
Коментарі