• Головна
  • Міфи та реальність: які чутки ходять про лазерне різання металу?
Новини компаній
11:00, 23 липня 2023 р.

Міфи та реальність: які чутки ходять про лазерне різання металу?

Новини компаній

Коли з'являються нові технології, завжди виникає багато міфів про їх застосування, і лазерна різка металу не стала винятком. Вона використовується багатьма компаніями, оскільки дозволяє швидко та якісно провести обробку металу. Незважаючи на популярність, довкола цього методу поширюються чутки. Потрібно розібратися, які з них правда, а які вигадка.

Міф 1: лазерне різання нова технологія, про яку нічого не відомо

Це не так. Перші лазери почали використовувати ще в 1960 роки у виробничих цілях. Кілька років технологія була дивовижною, але поступово вона почала розвиватися. У 1980-х роках використання лазера для різання металу стало нормальним явищем. Верстати стали простими у застосуванні, а їх використання могли дозволити лише великі компанії. У сучасному світі практично всі вже перейшли на цю технологію.

Міфи та реальність: які чутки ходять про лазерне різання металу?, фото-1

Міф 2: для нарізки металу лазером потрібен кваліфікований персонал

Це не більше ніж просто думка неграмотних людей. Для роботи обладнання людям потрібно просто встановити програму і подати матеріал. Для виконання процесу ніякий персонал не потрібен. Не можна говорити про те, що працювати із верстатом повинні непрофесіонали, оскільки програму для функціонування необхідно скласти. Потрібно лише раз витратитись на конструктора, який розробить правильну програму, і все.

Міф 3: лазер випалює матеріал у місці зрізу

Вплив лазера на матеріал пов'язаний із високою температурою, але вона має точковий вплив. Матеріал, що опинився в цій зоні, не встигає спалахнути, тому що відразу плавитися. Струмінь стисненого повітря, спрямований в зону, видує сплав, залишаючи отвір. Матеріал, що знаходиться біля зони різання, не встигає нагрітися до стану деформації, якщо говорити про метал.

Міф 4: лазер не ріже прозорі метали

Це не так. Лазеру складніше різати прозорі метали, але він все одно справляється із роботою. Промінь проходить крізь скло чи пластик в повному обсязі, оскільки його частина відбивається, частина проходить, а частина – залишає тепло у матеріалі. Перед проведенням різання прозорих матеріалів, потрібно брати до уваги їх властивості, та вибирати відповідну потужність.

Можна дійти висновку, що багато міфів щодо лазерного різання металу виявилися неправдою. Цей сучасний спосіб металообробки користується популярністю в усьому світі, і його затребуваність не знижується. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...