У Рівному незаконно продають небезпечний алкоголь (ФОТО)
Реклама «цілющого» бальзаму заполонила чи не все Рівне. Звідусіль з рекламних щитів яскрава реклама закликає споживачів спробувати цей «цілющий» напій. Між тим поява нового бальзаму стурбувала громадськість. Останнім часом від споживачів почали надходити скарги стосовно алкогольної продукції ТМ «Цілющий», що випускається і реалізується під виглядом «харчового продукту для спеціального дієтичного споживання».

Першими на сполох забили громадські організації. Зокрема, у Рівному на початку липня вони провели перед сесією міської ради антиалкогольну акцію «Захисти молодь від алкоголю, підтримай законопроект 2062!». Активісти закликали депутатів Рівнеради прийняти рішення на підтримку тверезницького законопроекту 2062. Молоді люди показали депутатам приклади порушення правил торгівлі алкогольними виробами, а саме 35-градусну настоянку з хріном, яку можна вільно придбати в тютюнових кіосках у центрі міста як «продукт харчовий».

– Уже майже місяць у центрі міста тютюнові кіоски торгують алкогольними виробами міцністю 35 градусів. Цікаво, чи має власник кіосків – суб’єкт підприємницької діяльності МППФ «Промсервіс» – ліцензію на продаж алкоголю? Як можна продавати алкогольні вироби у кіосках з площею менш як 20 квадратних метрів? Якщо це продукт харчування, то навіщо на нього наклеюють акцизні марки? – запитують рівненські прихильники тверезості.
Тож кореспондент вирішила з’ясувати, на яких підставах торгують цим продуктом у Рівному.
Виробником цього продукту є чи то ТОВ «Олімпіс», чи то ТОВ «Золотоніський ЛГЗ “Златогор”». Оглянувши склад настоянки «З хріном» ТМ «Цілющий», фахівці зрозуміли, що введення в обіг цього харчового продукту відбулось із порушенням вимог чинного законодавства.
– Продукцію ввели в обіг ще у січні 2013 року. Однак висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності продукції під ТМ «Цілющий» харчовим продуктам для спеціального дієтичного споживання виробник отримав лише у квітні, – наголошує головний спеціаліст із запобігання корупції Інспекції з питань захисту прав споживачів e Рівненській області Зінаїда Гладчук. – Тобто продукт, який не пройшов державну санітарно-епідеміологічну експертизу та державну реєстрацію, протягом чотирьох місяців незаконно перебував у вільному обігу та реалізовувався споживачам з порушенням вимог Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів». Разом з тим, не маючи відповідного висновку щодо дієтичних властивостей і безпечності продукту, виробник розміщував таку інформацію на етикетці, чим вводив в оману споживачів, а також міг завдати шкоди їх життю і здоров’ю. Окрім цього, продукція під ТМ «Цілющий» є не «харчовим продуктом для спеціального дієтичного харчування», а звичайним алкогольним напоєм.
За словами Зінаїди Гладчук, відповідно до ст. 1 та ч. 2 ст. 29 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», продукція ТМ «Цілющий» не відповідає цим законам, оскільки вона не є спеціально розробленим продуктом для задоволення конкретних дієтичних потреб, а за основу взятий склад такого алкогольного напою, як настойка. Такий продукт небезпечний, оскільки основним його інгредієнтом є етиловий спирт (токсична речовина наркотичного характеру).
– Незважаючи на всі ці застереження, продукт двічі пройшов узгодження державної санітарно-епідеміологічної служби. Відповідно до Порядку віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок такі узгодження на основі санітарно-епідеміологічної експертизи затверджує головний державний санітарний лікар України. Однак висновок визнається недійсним, якщо результати державної санітарно-епідеміологічної експертизи свідчать про відсутність спеціальних властивостей або інших факторів, які є вирішальними для віднесення харчового продукту до категорії спеціального, – наголосила спеціаліст інспекції.
З огляду на очевидну невідповідність настоянок ТМ «Цілющий» вимогам чинного законодавства щодо харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи цієї продукції мають бути визнані недійсними. А такий продукт не можна продавати за нинішніх умов. Тож тепер слово за контролюючими і правоохоронними органами.
Коментарі