15:21, 5 серпня
Надійне джерело

Рівненському зоопарку - 40!

Рівненському зоопарку - 40!

Директори зоопарків із різних куточків України зараз перебувають у Рівному. Саме Рівненський зоопарк став прихистком для тваринок із тих місць, де велися обстріли та бойові дії. 

“Понад 50 тварин були доправлені до нас у зоопарк через війну. Окрім того саме зоопарк став розрадою для тих, хто знайшов прихисток у Рівному. Ці люди, так як і ви, приїхали з різних куточків України. Понад 12 тисяч ВПО відвідали зоопарк і залишили гарні враження про нього. І кількість відвідувачів не зменшилась, а то й збільшилась за останній час,” - відзначив міський голова Рівного Олександр Третяк, звертаючись до керівників звіринців.

Проте нинішні умови ставлять перед очільниками зоопарків величезні виклики. Одні виживають під кулями та обстрілами, інші — іноді ціною життів працівників, рятують тварин. 

- Асканія Нова знаходиться під окупацією, добре, що від обстрілів не загинула жодна тварина. Люди працюють під тиском окупаційної влади. Над заповідником все ще майорить український прапор, хоч у ОТГ вже ні... Маємо запас кормів, медпрепаратів для тварин, але ситуація критична з фінансуванням, бо фактично змушують перереєстровуватися, ми це відкидаємо, бо це фактично колабораціонізм. Складно, але ми тримаємося і сподіваємося, що зможемо повернутися, - розповів Олександр Мезінов, представник заповідника "Асканія Нова".

Як повідомив директор "Фельдман-Екопарк" з Харківщини Віталій Ільченко, заклад потрапив фактично в епіцентр бойових дій. Загинуло п'ятеро співробітників і 15-річний син працівниці, а інші під постійними обстрілами та тиском евакуйовували тварин. До слова, чимало тварин із цього закладу деякий час перебували і у Рівненському зоопарку.

Нові виклики стоять і перед тими, чиї заклади досі працювали за новітніми технологіями, бо нещодавно пройшли повне оновлення.

“У нас сучасний зоопарк, на сучасних технологіях, прогресивних, нових, але це все потребує нагляду та уваги більше, аніж ми маємо зараз. Але ми працюємо, тварини є і ми їх бережемо,” - запевнив представник КП “Харківський зоопарк” Олег Грищенко.

Також під час круглого столу директори та представники закладів обговорили перспективи розвитку зоопарків в Україні, як державних так і приватних. 

“Буремний час, бо десь, на щастя тихо, а десь щодня бомблять, але зоопарки живуть. Та найцінніше, це не тварини, яких ми любимо, найцінніше - це люди, які працюють у зоопарках. Бо цьому ніде не вчать, цей досвід можна здобути тільки практикою. І надзвичайно цінно, коли міська влада підтримує зоопарк, я це знаю що власного досвіду,” - наголосив під час зустрічі Президент асоціації зоопарків України, директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий.

Джерело: Рівненська міська рада

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Зоопарк #Рівне #40 років
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...