• Головна
  • Як швидко впоратись з панічною атакою
Новини компаній
10:46, 24 червня 2022 р.

Як швидко впоратись з панічною атакою

Новини компаній

Зараз, під час активних бойових дій в Україні, у багатьох людей можуть виникнути панічні атаки. А тому варто знати, як можна подолати цей вкрай негативний та небезпечний стан, аби відновити контроль над собою. Звісно, що при постійних панічних атаках краще за все звернутись до фахівця, який допоможе повністю подолати головну причину проблеми. До речі, це можна зробити, невідкладно, через онлайн сервіс Rozmova.

Але на випадок, коли доступу до інтернету немає, а панічна атака може відбутись будь-коли, не зайвим буде знати, як допомогти собі самостійно.

Для початку треба зрозуміти, що взагалі мається на увазі під даним визначенням. Ті, хто хоч раз стикався з подібним станом, описує його, як неконтрольований жах, сильне відчуття страху, аж до того, що тіло відмовляється рухатись, кінцівки можуть не слухатись, навіть дихати складно. Водночас явна загроза життю відсутня, причину для страху не спостерігається.

Доволі часто панічну атаку плутають з серцевим нападом. Це тому, що деякі симптоми доволі схожі. І саме тому даний розлад є небезпечним, бо людина може подумати, що в неї почався приступ панічної атаки, тоді, як насправді стався серцевий напад. Звичайно, що «швидка» не викликається, тим самим втрачається дорогоцінний час.

Але й без цього панічна атака може бути небезпечною. Наприклад, тоді, коли людина переходить дорогу, виконує якусь роботу, що пов’язана з ризиком для здоров’я тощо. Тобто, зволікання, ступор через відчуття жаху може становити загрозу для життя. А значить, варто миттєво вживати певні заходи.

Алгоритм дій

Перш за все, потрібно пам’ятати, що панічна атака триває зазвичай не більше 20 хвилин, а в середньому й того менше. Тобто, все скоро пройде, загроза життю відсутня. Це дасть змогу перейти до наступних дій.

Алгоритм може бути таким:

·Відновлення контролю над диханням. Вдихати треба через ніс, а видихати ротом. Дихання повинно бути повільним, бажано сконцентруватись на вдихах і видихах. Це додатково відволіче від негативних думок;

·Зосередженість на відчуттях. Добре підходять тактильні відчуття, якщо є змога, то краще за все торкнутись рукою твердої поверхні, це дасть відчуття надійності;

·Поділитись проблемою. Якщо поряд є близька людина, то потрібно розказати про напад панічної атаки, проговорити це.

Часто допомагають якісь предмети, аромати, навіть жувальні гумки, тобто будь-що, що викликає відчуття захисту, спокою. На аудіалів добре діє улюблена музика або голос людини, яка викликає довіру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...