• Головна
  • Сьогодні у православних почався Петрів піст
09:02, 1 липня 2013 р.

Сьогодні у православних почався Петрів піст

Цей піст встановлюється перед святом святих апостолів Петра і Павла. Починається він за тиждень після свята Святої Трійці і закінчується 12 липня, в день святкування пам'яті святих апостолів Петра та Павла.

Встановлений на честь святих апостолів і  спогад того, що святі апостоли після зішестя на них Святого Духа розійшлися по всіх країнах з благою звісткою, перебуваючи завжди в подвигу посту і молитви.

Тривалість цього посту в різні роки різна і залежить від дня святкування Пасхи. Найкоротший піст триває 8 днів, найдовший - 6 тижнів. Риба в даний пост дозволяється, крім понеділка, середи і п'ятниці.Понеділок - гаряча їжа без олії, середа і п'ятниця - суворий піст (холодна їжа без олії). В інші дні - рибні, круп'яні, грибні страви з рослинним маслом. Якщо випадає пам'ять великому святому у понеділок, середу або п'ятницю - гаряча їжа з олією. На свято Різдва Іоанна Предтечі (7 липня) за Статутом дозволяється риба.

У період від закінчення Петрового посту до початку Успенського (річний м'ясоїд) середа і п'ятниця - дні суворого посту. Але якщо на ці дні випадуть свята великого святого зі всеношною або полієлейною службою напередодні, то дозволяється їжа з рослинним маслом. Якщо ж на середу і п'ятницю припадають храмові свята, то дозволяється і риба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...