• Головна
  • Взялися вже й за торговців в інтернеті: будуть штрафувати
12:47, 5 січня 2022 р.

Взялися вже й за торговців в інтернеті: будуть штрафувати

Взялися вже й за торговців в інтернеті: будуть штрафувати

Продажі одягу, косметики, випічки та інших товарів в інтернеті популярний бізнес. Часто до такого заробітку вдаються мами в декретній відпустці, люди з села, які пропонують в мережі продукти власного виробництва, ручної роботи тощо, бо вижити в нинішніх умовах тотального безробіття – зась. Та й покупцям не погано: часто можна придбати набагато дешевше якісний товар. Про шахрайства в інтернеті не говоримо  це вже інша історія.

Як правило, такі торговці працюють без реєстрації, роками отримують дохід як звичайні фізособи на особисту банківську картку. Така діяльність незаконна.

Систематична діяльність, яка приносить вам регулярний дохід, це вже підприємництво, і потрібне юридичне оформлення (ст. 42 ЦКУ, ст. 1 ЗУ «Про підприємництво»). А це означає, що треба легалізуватися й зареєструвати ФОП, кажуть правознавці.

Якщо продовжите вести бізнес без реєстрації, знайте, що за це передбачена адмінвідповідальність –від 17 до 34 тис. грніз конфіскацією зароблених грошей. На суму від 34 до 85 тис. грн вас оштрафують, якщо на торгівлі без реєстрації вас заскочать повторно протягом року (ст. 164 КпАП).

Як можна попастися: на вас можуть письмово поскаржитися ваші ж клієнти й конкуренти, а ще можете не сумніватися податкові інспектори моніторять ваші акаунти, особливо якщо це багатотисячники. Але податківці не можуть просто так взяти і прийти з перевіркою до звичайної фізособи, для цього повинні бути підстави.

Як повинні бути підстави і для того, щоб вам донарахували податки за весь час роботи без реєстрації, коли ви приймали оплати як звичайна фізособа.

Якщо зареєстрований ФОП показує не весь дохід, або людина отримує дохід без реєстрації ФОП і не платить податки, може бути кримінальна відповідальність за ст. 212 ККУ, якщо сума ненадходження грошей, що не надійшли в бюджет:

у значних розмірах — 1 млн 51 тис. грн;

у великих розмірах — 3 млн 153 тис. грн.

Можуть також заблокувати рахунки та заарештувати майно.

А розмір податків, до речі, не маленький. Тож - вторговані копійки, а мороки з паперами - чималі.

Вибір системи оподаткування

Підприємці прагнуть бути на спрощеній системі через простоту ведення обліку й привабливі ставки податку.

1-шу групу торговець в Інстаграмі або власник шоуруму вибрати не може, на цій групі працюють ринкові торговці.

На 2-й групі ви будете платити 1200 грн єдиного податку на місяць. Обмеження для доходу — 5 млн 4 тис. грн на рік.

На 3-й — ставка ЄП 5% від доходу для неплатників ПДВ і 3% для платників. Обмеження для доходу — 7 млн 2 тис. грн на рік.

На спрощеній системі оподатковується вся виручка підприємця, а на загальній — чистий дохід, тобто те, що залишилося після вирахування витрат на ведення діяльності.

На загальній системі вигідно працювати, якщо у вас багато підтверджених документами витрат — реклама, оренда, оплати постачальникам тощо.

Які податки треба сплачувати з чистого доходу: 18% ПДФО, 1,5% військового збору й 22% ЄСВ.

ЄСВ. Платять підприємці, і на спрощеній системі, і на загальній. З тією різницею, що єдинники зобов'язані сплачувати раз на квартал ЄСВ у мінімальному розмірі, навіть якщо не отримують дохід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##торгівля в інтернеті #штрафи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...