• Головна
  • Миші атакують - рівненські аграрії потерпають від гризунів
15:25, 22 листопада 2021 р.

Миші атакують - рівненські аграрії потерпають від гризунів

Миші атакують - рівненські аграрії потерпають від гризунів

Мишоподібні гризуни небезпечні шкідниками. Вони завдають значних збитків аграрному виробництву, заселяючи великі площі сільськогосподарських угідь, створюючи загрозу пошкодження посівів зернових культур, ріпаків, багаторічних трав, просапних, овочевих культур і плодових насаджень, а також є переносниками хвороб, небезпечних для людей та свійських тварин – лептоспірозу, псевдотуберкульозу, туляремії тощо.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

"Середня декадна температура повітря  відповідала 3-4° тепла, що в двічі більше за норму.  В області не випав жоден дощ,  проте середня вологість повітря  залишалася високою  на рівні 82-84%. А це стало сприятливими умовами для розмноження гризунів", - йдеться у повідомленні.

Заселеність обстежених площ посівів озимої пшениці (1,1 тис. га.), не перевищує 27% з чисельністю 2-3 жилі колонії на гектар та по 3-5 жилих нір в колонії. Обстежені посіви озимого ріпаку (0,7 тис. га.), заселені на 43% з чисельністю 2-3 жилі колонії на гектар та по 4-6 жилих нір в колонії, це вже практично досягає  економічного порогу шкодочинності .

Неорні землі  та багаторічні трави мають 100%  заселення обстежених площ з чисельністю 5-7 жилих колоній на гектар.

Сільгосптоваровиробникам  рекомендуємо  регулярно проводити  моніторинг сільськогосподарських  угідь та при наявності 3-5 і більше жилих колоній на 1 га  проводити захисні заходи.Підбір препаратів (родентицидів) необхідно  проводити згідно «Переліку пестицидів  і агрохімікатів, дозволених до використання  в Україні» з дотриманням регламентів  їх застосування, правил техніки безпеки  та санітарно – гігієнічних вимог.

Висока відносна вологість  повітря  та «оптимальні» і «достатні»  запаси продуктивної вологи  в посівах озимих культур сприяють подальшому  ураженню рослин пшениці – септоріозом, кореневими гнилями, бурою листковою іржею на 2- 3%  та озимого ріпаку фомозом та альтернаріозом до 6%,  на 22% обстежених площ,  що призводить до накопичення збудників цих хвороб і зростання їх зимуючої інфекції.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Рівненщина #гризуни #шкода посівам
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...